Olemme harkitsemassa kyseistä huoneistohotellia Puertossa. Toiveenaamme on tilava ja viihtyisä huoneistohotelli alakaupungilta. Hieman arveluttaa tuo sijainti Palmukadun varrella. Miten liikennemelu häiritsee? Kokemuksia kyseistä hotellista otetaan mieluusti vastaan.
Apartamentos Alta
4
440
Vastaukset
- eijamar
Palasimme eilen, ko.Altassa saimme 1. kerroksen huoneiston. Suosittelen pyytämään ylempää, tuossa kerroksessa aurinko paistoi vain osan päivää, liikenne ei kovinkaan haitannut. Uuden Vuoden yötä juhlijoiden äänet kuuluivat. En ehkä menisi toista kertaa, mutta yleensä muutenkin kokeilemme eri vaihtoehtoja. Huoneistomme sijatsi siis länsipuolella ja viereinen tornihotelli varjosti parveketta. Siisteys oli tavanomaista, vessanpytty korjattiin seur.päivänä ilmoituksesta. Kahvilan aamupala oli niukka ja sehän ei sisältynyt hintaan.
Sijainti on hyvä lähellä rantaa, yläkaupungissa portaiden nousua, siellä ehkä rauhallisempaa?- Matkailija.
oltiin Altassa. En sanoisi erityisen tilavaksi ja viihtyisäksi kaksiota jossa olimme. Siellähän on myös kahden makuuhuoneen huoneistoja, sellaisessa varmaankin tilaa enemmän.
Erittäin niukka keittiövarustus, samoin huoneiston sisustus. Kaikenkaikkiaan melko nuhjaantunut huoneisto. Keittolevy oli rikki, joka korjattiin pyynnöstä.
Muuten hotellin henkilökunta erittäin ystävällistä, ja siivous erinomainen.Lakanat ja pyyhkeet vaihdettiin monta kertaa viikossa. Ilmapiiriltään mukava pienehkö huoneistohotelli.
Minkaanlainen meteli ei häirinnyt, olimme 5.krs:ssa.
Altan sijaintihan on erinomainen, siksi valitsimmekin juuri sen. En menisi kuitenkaan minäkään toista kertaa, ainakaan listahinnalla.
- 22+23
nostaisin paremmiksi huoneistohotelleiksi Palmeras Playan, Noelia Playan, Teneguian, Tenerife Vingin ja Florida Plazan. Viimeksi mainitussa on tosin ohuet seinät joten josa naapuri on äänekäs niin se kuuluu.
Ystävämme olivat kerran Altassa 6vk. Tilasivat kaksion, saivat kolmion. Huoneet eivät olleet oikein viihtyisät ja parvekeelle paistoi aurinko vain vähän aikaa. Melu ei häirinnyt. Kerran olivat Apartamentos Bahia Playassa, se oli parempi. Tosi tilava parveke ja huoneet paremmat. Näkymät oli merelle, vuorille ja banaanilehtoon. Iso allasalue ja rauhallinen hotelli. Miinuksena sijainti vähän sivussa, oli matkaa esim merivesialtaille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kunpa minä tietäisin
Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv262446- 1142076
- 1211732
Syitä välttelyyn
En ennen ole kokenut tällaista. Miksi vältellään jos on ihastunut vai onko se aina merkki siitä ettei kiinnosta?451557Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.
Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.91497Miksi kaivattunne
ei pystynyt koskaan kertomaan tunteistaan? Teitkö oikean valinnan kun lähdit etääntymään? Kuinka kauan olisi pitänyt odo901075Purrasta tehty huoli-ilmoitus
Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b0161231044Pelottaa kohdata hänet
En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt87975Olisin halunnu vaan tutustua
Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno35967Tiedätkö ketään toista jolla on sama kaivattu
Eli joka ikävöisi samaa henkilöä tällä palstalla? Tai muualla? Tiedätkö miten kaivattu suhtautuu tähän toiseen verrattu15949