Olemme harkitsemassa kyseistä huoneistohotellia Puertossa. Toiveenaamme on tilava ja viihtyisä huoneistohotelli alakaupungilta. Hieman arveluttaa tuo sijainti Palmukadun varrella. Miten liikennemelu häiritsee? Kokemuksia kyseistä hotellista otetaan mieluusti vastaan.
Vastaukset 4
- eijamar
Palasimme eilen, ko.Altassa saimme 1. kerroksen huoneiston. Suosittelen pyytämään ylempää, tuossa kerroksessa aurinko paistoi vain osan päivää, liikenne ei kovinkaan haitannut. Uuden Vuoden yötä juhlijoiden äänet kuuluivat. En ehkä menisi toista kertaa, mutta yleensä muutenkin kokeilemme eri vaihtoehtoja. Huoneistomme sijatsi siis länsipuolella ja viereinen tornihotelli varjosti parveketta. Siisteys oli tavanomaista, vessanpytty korjattiin seur.päivänä ilmoituksesta. Kahvilan aamupala oli niukka ja sehän ei sisältynyt hintaan.
Sijainti on hyvä lähellä rantaa, yläkaupungissa portaiden nousua, siellä ehkä rauhallisempaa?- Matkailija.
oltiin Altassa. En sanoisi erityisen tilavaksi ja viihtyisäksi kaksiota jossa olimme. Siellähän on myös kahden makuuhuoneen huoneistoja, sellaisessa varmaankin tilaa enemmän.
Erittäin niukka keittiövarustus, samoin huoneiston sisustus. Kaikenkaikkiaan melko nuhjaantunut huoneisto. Keittolevy oli rikki, joka korjattiin pyynnöstä.
Muuten hotellin henkilökunta erittäin ystävällistä, ja siivous erinomainen.Lakanat ja pyyhkeet vaihdettiin monta kertaa viikossa. Ilmapiiriltään mukava pienehkö huoneistohotelli.
Minkaanlainen meteli ei häirinnyt, olimme 5.krs:ssa.
Altan sijaintihan on erinomainen, siksi valitsimmekin juuri sen. En menisi kuitenkaan minäkään toista kertaa, ainakaan listahinnalla.
- 22+23
nostaisin paremmiksi huoneistohotelleiksi Palmeras Playan, Noelia Playan, Teneguian, Tenerife Vingin ja Florida Plazan. Viimeksi mainitussa on tosin ohuet seinät joten josa naapuri on äänekäs niin se kuuluu.
Ystävämme olivat kerran Altassa 6vk. Tilasivat kaksion, saivat kolmion. Huoneet eivät olleet oikein viihtyisät ja parvekeelle paistoi aurinko vain vähän aikaa. Melu ei häirinnyt. Kerran olivat Apartamentos Bahia Playassa, se oli parempi. Tosi tilava parveke ja huoneet paremmat. Näkymät oli merelle, vuorille ja banaanilehtoon. Iso allasalue ja rauhallinen hotelli. Miinuksena sijainti vähän sivussa, oli matkaa esim merivesialtaille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä on totta mikä ei?
Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?231585Viesti sinulle
Tiedät että tunteet ja ajatukset ja meillä on vahva yhteys mistä molemmat tiedetään. Odotan sinua ☀️651288- 981030
Mitä sinulle on tapahtunut lapsena
Kun olet noin sairas päästäsi? Pikkupojalle ( Miehen kehossa)105954Persujen Puhoksen retki
Perussuomalaiset olivat tehneet turistibussimatkan Puhokseen. Tosin raukat olivat niin peloissaan, etteivät uskaltaneet328889Haluan purkaa vielä tuntemuksia
Tykkään sinusta kovin paljon❤️ olen surullinen tilanteestasi ja siitä mitä me olemme yhdessä joutuneet kokemaan. Tämä ei21817Tunteiden käsittely kertoo ihmisestä.
Kun puhutaan "tavallisesta" ihmisestä, joka on suht tasapainoinen eläjä, niin puhutaan oikeastaan taitavasta tunteiden k226755- 120745
- 61685
- 103656
- 13624
Jopa poliisi nauraa paskaista pelkuripersuille
Puhoksessa jäi "isänmaantoivot" bussiin vapisemaan :-D https://www.is.fi/politiikka/art-2000012319632.html298615Just saying
Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.114586- 38519
- 50502
- 40500
Pilkettä sunnuntain silmässä
😉 Jos tästä ketjusta löytyisi yksi ihminen, joka saisi sut hymyilemään tänään… Millainen hän olisi? Ei tarvitse kerto73491Jos selviäisi että kaivattusi
Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan84489Päivän aivopieru Trumpilta
Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko59475Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa
Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv83472