täällä on omat palstat kaiken mailman kommareille, anarkisteille ym sosiaalikakoille. miksi ei ole fasisteille ja natseille ym äärioikeistolle omaa palstaa, tämä on väärin, haluan tasa arvoa! uus natsismi on nousussa euroopassa niin voisi senkin ottaa huomioon. tietääkseni fasismi ei ole suomessa rikos..... vaikka kommarit ja sosiaalitädit pitävät sitä rikollisena touhuna. fasistit ovat lain kuuliaisia, esim natsi saksassa ei tehty rikoksia koska kaikki tapahtui lain mukaan.
tasa arvo... missä?
hakaristi vitsakimppu
6467
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Te natsit ette osaa kirjoittaa edes yhdyssanoja oikein, niin on aivan turhaa tuhlata kovalevy tilaa teksteihin, jotka eivät ole edes muodollisesti järkeviä.
Minä kirjoittaisin "kovalevytila", siis kaikki yhteen. Mutta minä en kyllä olekaan mikään kielipoliisi.
/Kalle
Mielipiteesi kummastuttaa. Näillä palstoillahan lähes puolet teksteistä on Seppo Lehdon ja hänen hangaroundereidensa tuotoksia. Asiassa kuin asiassa.
Palstan nimiotsikko ei vastaa monestikaan "asianomistajuutta" vaan tarkoitus on kuvata aiheeseen liittyvää keskustelua. Vaikka eihän täällä oikeata keskustelua juurikaan ole. Vängätään vain kielioppiasioista ja syydetään henkilökohtaisia herjoja. Asiassapysyvämpää keskustelua kuulee taksirenkienkin puheissa huoltoasemien kahviloissa.
Toisekseen ajatuksesi äärioikeiston liittämisestä naisasialiikkeiden vaatimuksiin on hauskasti ilmaistu. Siitähän joku fanattisempi veljesi voisi hermostua. Sinähän rohkesti huutelet tavallaan hameenhelmojen takaa. Onko tarkoituksesi hieroa lähentymisneuvotteluja esimerkiksi Vihreiden ja vasemmiston suuntaan, hehän ajavat tasa-arvoa ja muuta naiseutta?
Natsismi kärsi tappion 2. maailmansodassa, länsimainen kommunismi taas näivettyi hiljaa mutta varmasti NL:n mukana.
Toisen maailmansodan jälkeen on pidetty huoli siitä, että natsismi on lopullisesti nitistetty.
Sodan jälkeenhän äärioikeistolaiset liikkeet lakkautettiin Suomesta, ja sodan jälkeen kumarreltiin NL:n päin. Siinä syy, miksei meillä pahemmin natsipuolueita ole.
Historian tapahtumat ovat muokanneet ihmisten ajattelukenttää siten, ettei natsismille ole maassamme oikein sijaa esim. kommunismiin verrattuna.
Meillä on Suomessa kaksi kommunistipuoluetta, SKP ja KTP. Mutta koska näemme selkeän fasistipuolueen ja kuinka monta ääntä se saisi? Ainakin sen niskassa olisi valmiina historian painolasti.
Asiaa, natseille heti oma palsta ja muut palstat pitää lopettaa, koska kommarit ja juudalaiset levittävät niissä valheellista propagandaa! Sieg Heil Der Führer!!
"Tasa-arvo...missä?" Jaa-a, no eipä sitä löydy ainakaan sinun aatteestasi. Ja entäs sitten väitteesi: "natsi saksassa ei tehty rikoksia koska kaikki tapahtui lain mukaan. " Siellä kyllä OLI rikollisuutta ja suurimmat rikokset olivat "valtion" tekemiä. Yksityisihmiset eivät tehneet kovinkaan paljon rikoksia, se on totta, mutta miksi,sitä kannattaakin jokaisen miettiä.