Somalian terroristeilla yhteyksiä Suomeen

158
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tänään on uutisoitu toisestakin Suomessa toimivasta islamilaisesta järjestöstä, jota on syytetty osallisuudesta terrori-iskuihin:
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011010412942752_uu.shtml

Nyt meillä on jo suomenkielinen islamistinen vihasivustokin:
http://www.islamtieto.com/viewtopic.php?t=1740

Mutta ei hätää, Suomi tarvitsee Kataisen mukaan 2 miljoonaa maahanmuuttajaa:
http://www.taloussanomat.fi/uutiset/2008/05/27/suomi-tarvitsee-kaksi-miljoonaa-maahanmuuttajaa/200814366/12

Ja Kimmo Sasin mielestä sharia-lain käyttöön ottoa Suomessa pitäisi harkita:
http://www.kotimaa24.fi/uutiset/958-sasi-sharian-kaytto-riitojen-sovittelussa-selvitettava

Ja Astrid Thros on tänään 4.1.11 kommentoinut noita terroriuutisia syyllistämällä Suomen kantaväestön: http://areena.yle.fi/audio/1586984

Kun sitten jotain tapahtuu, niin sillä ei ole mitään tekemistä hallitsemattoman maahanmuuton eikä terrorismin kanssa, vaan kysymyksessä on joko Thorsin mukaan suomalainen rasismi tai suomalaisen miehen supisuomalainen väkivaltaisuus ihan samalla tavalla kun Ibrahim Shkupolli ampui ihmisiä Sellon Prismassa. Näin on, mikäli uskomme Ajankohtaisen kakkosen toimittajaa, ja miksemme uskoisi, sillä hän totesi tämän asian 28.12.10 Ajankohtaisen kakkosen vuosikatsauksen alussa heti ingressin jälkeen, katso: http://areena.yle.fi/video/1573430

Supisuomalaista tämäkin sitten kun joskus tapahtuu Suomessa:
http://www.truthtube.tv/play.php?vid=2008

Muistakaa ihmiset ÄÄNESTÄÄ kevään eduskuntavaaleissa. Jos vallanpitäjiä ei vaihdeta, mikään maassa ei muutu. Äänestäkää Persuja, uusia Muutos 2011 tai Vapauspuoluetta - pääasia, että käytätte äänioikeuttanne ja äänestätte, ettekä äänestä vanhan politiikan edustajia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vats gfduj__ kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011010412949460_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu