Muutamia vuosia sitten itäisistä provinsseista tuli partisaanijoukkioita, jotka tekivät hyökkäyksiä rauhallisia siviilikyliä vastaan tappaen naisia ja lapsia sekä polttaen taloja. Iskujensa jälkeen he vetäytyivät kotikoloihinsa raportoiden päälliköilleen menestyksekkäistä iskuista sotilaskohteisiin, huoltovarikkoihin ja koulutuskeskuksiin.
Heillä ei ollut rohkeutta hyökätä oikeisiin sotilaskohteisiin ja mainetta piti kuitenkin saada, siksi valittiin pehmeät kohteet.
Viimeaikoina tämä partisaaniperinne on herännyt täällä Tampereella. Skinipatrullit maakunnista hyökkäävät satunnaisten kadullakulkevien ulkomaalaisilta näyttävien ihmisten kimppuun salakavalasti. Saaavat sitten suuren sankarin mainetta ja taputtelevat toisiaan klaneihin niin että läiske kuuluu.
Vieressä olisi ollut kirjastotalonpuistossa oikeakin kohde tälle "sankarilliselle" kostoiskulle. Harmi vain, että siellä oltiin valmiina. Eli se olisi ollut oikea sotilaskohde. Sinne hyökkääminen olisi vaatinut vain rohkeutta ja ehkä joitakin soturitaitojakin.
Pehmeään kohteeseen riitti juopumus.
Mielestäni paikallinen poliisi lausumassaan nujakointiongelman vakavuudesta oli oikeassa. Sehän todella on pitkälti lastensuojelullinen kysymys. Niin lapsellista alaikäisten puuhastelua.
Skinipartisaanit Tampereella
7
472
Vastaukset
- hhh
tyyppisiä poliiseja Suomeen!
http://digilander.libero.it/mikementzer/Coleman11.jpg
http://digilander.libero.it/mikementzer/Coleman11.jpg
http://digilander.libero.it/mrolympia2/rc39.jpg
http://digilander.libero.it/mrolympia2/rc77.jpg
http://digilander.libero.it/gruppociak/rc127.jpg
http://digilander.libero.it/gruppociak/rc128.jpg- John Doe
...vartalon rakenne hipoo kyllä TÄYDELLISYYTTÄ.
Mahtava uros!
Vetäisivät yhdessä "Iron Mike" Tysonin kanssa kaikki Tampereen ja muunkin Suomen skinit samaan nippuun... - hemmo
John Doe kirjoitti:
...vartalon rakenne hipoo kyllä TÄYDELLISYYTTÄ.
Mahtava uros!
Vetäisivät yhdessä "Iron Mike" Tysonin kanssa kaikki Tampereen ja muunkin Suomen skinit samaan nippuun...että kukaan skini suostuisi vetämään tota hanuriin vaikka se kuinka rukoilisi?
- John Doe
hemmo kirjoitti:
että kukaan skini suostuisi vetämään tota hanuriin vaikka se kuinka rukoilisi?
...ja "Iron Mike" Tyson paljoa nahkakuulien mielipiteitä kyselisi...
- puolueskinit saivat hyvän p...
Väinö Kuisma ykköshomona EU-vaaleissa
Varokaa vähän, ettette saa unikkopyssyn pitelijältä silmäänne - Väinö Kuisman huumepyssy latingissa
Homotykit EU-hun - Laittakaa lasit silmillenne
KGB-tahot ovat ottaneet aseet esiin: ) EU-kampanjansa tueksi
Harkintaan: massiivinen Väinö homo-Kuisman homoruikki komupierujen ja kgb-tahojen pääsivulle?
Unikkopyssyt laukeavat:
http://www.seksitreffit.fi/omakuva/albums/userpics/OOOH.jpg
Täältä pesee Tarja Halosen vittuunkin Hevosen
B-vitamiiniruiskusta? .. 5 kg:n punnuksen irrottua
Lue lisää tosiasioita mitään säälimättömältä isänmaalliselta sivustolta:
http://home.thirdage.com/politics/seppolehto/- Anonyymi00007
Väinö Kuisma heitti keihästä 82,76 1980
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1383809Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362944Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt81855Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51588Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41069- 71914
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38854- 44764
- 64724
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat22708