uskon sattuma on anteliaisuuden ahneus

-AHNEUS-
omistatko SINÄ kellosi vai omistaako kellosi sinua?
5165
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

--AHNEUS
... 11
HERÄTYS!

Äänestä

kristittynä vastaan Ahneus, koska Julistan Jumalan sanaa kaikille forumeille, jotta MINÄ ITSE pääsisin Taivaaseen - kertyneiden Bonuspisteiden avulla!

Äänestä
  • Erittäin rehellinen vastaus Jumala:lta. Tästä johtuen 1

    Äänestä

  • uskis kirjoitti:

    Erittäin rehellinen vastaus Jumala:lta. Tästä johtuen 1

    toki voi ottaa riskin ja julistaa ihan jöötä, eli oman järjen luomaa käsitystä että olemma meriarkista
    rantautuneita olioita ja puuhun nousseita ja sieltä alas pudonneita apinoita. Tuntuuko järkevältä
    vaihtoehdolta. Vakavasti ottava skeptikkokin saattaa hymähtää asialle, toki vasta parin oluen jälkeen

    Äänestä

Akilla on jälleen lääkkeet loppu. Onneksi huomenna on apteekit auki.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


3 6 9 12 kirjoitti:

-AHNEUS-
omistatko SINÄ kellosi vai omistaako kellosi sinua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu