Tällä hetkellä kun kirjoitan tätä viestiä ovat magneettiset navat muuttuneet ainakin 10 astetta pienen ajan sisällä. Samoihin aikoihin on kuollut useita kaloja ja lintuja ym. eläimiä? Sattumaa vai jokin yhteys?
Napojen muutos on vaikuttanut myös mm. lentokenttien järjestelyihin.
Lisää aiheesta uutisvideon kera kertoo Paranormaali Blogi:
http://paranormaaliblogi.net/index.php/2011/01/10/maapallon-magneettisten-napojen-siirtyminen/
Napojen muutos on vaikuttanut myös mm. lentokenttien järjestelyihin.
Lisää aiheesta uutisvideon kera kertoo Paranormaali Blogi:
http://paranormaaliblogi.net/index.php/2011/01/10/maapallon-magneettisten-napojen-siirtyminen/
Vastaukset 15
Vanhimmat
Mikä mahtaa aiheuttaa tai on aiheuttanut maapallon magneettisten napojen siirtymisen ja miksi asiasta ei puhuta mediassa tämän enempää kuin tuossa uutisvideolla jne?
maapallo kiertää akselin ympäri niin pikku hiljaa se kallistusaste muuttuu ja siitä on merkeinä maanjärjestykset ja
muut ilmiöt.
Voihan se olla kun ihmiset on keinotekosesti luonut oman magneetti kentän joka kattaa koko maapallon.esim sähköjärjestelmät ym
Eihän akselinsa ympäripyöriminen vaikuta magneettikenttään tai sen (napojen) muutoksiin. Eikös tähän vaikuta enemmänkin rautaytimessä aiheutuvat muutokset nykytiedon mukaan?
näitä traumoja on esim. Nooan ajan vedenpaisumus, 700-luvun maapallon siirtymä 5 vrk kauvemmaksi auringosta, synti Paraiisissa.
http://tv7.fi/vod/player.html?id=9709
http://tv7.fi/vod/player.html?id=8461
http://tv7.fi/vod/player.html?id=3833
http://www.youtube.com/watch?v=O5TI9-XEqcc
Koska viimeksi on tapahtunut isompi napasiiirtymä?
Olisiko tästä lisäinfoa missään?
Videon mukaan 700 000 vuotta sitten tapahtunut viimeksi...
Magneettikentän ja napojen ympäripyörähdys on ihan tosi juttu. Luin siitä josku 15 vuotta sitten tieteen kuvalehdestäkin. Sen mukaan se oli noin muistaakseni 500000 vuoden välein. Edellisestä on yli 700000 vuotta. Tämä on havaittu mm. geologisista tutkimuksista. Siitä aiheutuisi mutaatioita mm. kasvikuntaan. Pyörähdys tapahtuisi hyvin nopeasti.
Kun mangeettikentässä tapahtuu muutoksia, niin ihminenkin muuttuu.
Olemme yhteydessä mangeettikenttään.
Tänään ja 2012 muutosta ilmassa
eikös juuri joku viikko sitten ollut uutinen jossa jonkun lentokentän tutkajutut laitettiin uuteen uskoon
koska koneen tutka näytti hieman kentästä sivuun ja syyksi mainittiin napojen siirtyminen.
Siinä vaiheessa kun navat vaihtaa paikkaa niin immeiset kuolee kun magneettikentän suoja on poissa. Taitaa mennä kaikki muukki paitti lutikat ja muut koppakuoriaiset.
Eli ulos vain foliolla vuoratun sateenvarjon kanssa ;)
Mitkä magneetit? Mulla on magneettejä jääkaapin ovessa, nekö nyt sit linnut tappoo? Ei maailmassa ole kun painovoima, ei me maan päällä pysytä minkään magneetin takia! HULLUJA OLETTE!!!!
Ei olis 1500 luvulla mitkää navat vaihtanu paikkaa kun maapallokin oli litteä. Kattokaa ny vähän tätä maailman mennoo. Nyt kun eletää 2000 lukua nii eikö ne insinöörit vois keksiä jotain magneettikonetta kun on niin fiksuja? Yritä tässä nyt yöllä saada nukutuks. Eipähän mun kompassissa ole suunta vielä muuttunu mihinkää, tarkistin nimittäin äsken ja lato on etelän suunassa vieläkin ihan sentillee!
Onhan se nyt päivänlvää, että magneettiset avat muuttuu, kun jokainen heiluttelee kompassiaan, minne sattuu-
Suunnistus pitää lopettaa, niin navat palaavat paikoilleen.
Ja kaikenlaiset kompassit kieltää, sillä ne ovat luonnottomia vehkeitä.