todella runsas verenvuoto

Olen käyttänyt cerazette-minipillereitä nyt parisen viikkoa ja minulla on ollut viikon todella runsasta verenvuotoa, joudun vaihtamaan sidettä parinkin tunnin välein.. aloitin siis pillerit silloinkun kuukautiseni alkoivat ja samaa vuotoa on kestänyt nyt siis viikon,normaalisti kuukautiseni ovat kestäneet pari päivää ja olleet niukat. Onko tämä normaalia kun aloittaa minipillerit?
1176
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

ohj.löytyy vastaus

Äänestä

Kommentoi aloitusta


A kirjoitti:

Olen käyttänyt cerazette-minipillereitä nyt parisen viikkoa ja minulla on ollut viikon todella runsasta verenvuotoa, joudun vaihtamaan sidettä parinkin tunnin välein.. aloitin siis pillerit silloinkun kuukautiseni alkoivat ja samaa vuotoa on kestänyt nyt siis viikon,normaalisti kuukautiseni ovat kestäneet pari päivää ja olleet niukat. Onko tämä normaalia kun aloittaa minipillerit?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu