rajaalueilta kuka perkele niitä sontakasoja halajaa? Tietysti sieltä pitäisi tuoda koppien eli "talojen" purkujätteetkin suomeen.Älkää nyt enää niitä haaveilko muuttakaa sinne itse asumaan, ja karjalaa kunnostamaan. Hommatkaa punaiset passit. Kyllä suomalaiset ovat hullua kansaa.
Se hyvä, että venäjä teki maanostokiellon
viron poika
6171
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
kaikkien jotka himoitsevat karjalaa takaisin pitää pyytää muutto lupa venäjän presidentiltä ehkä se on asiassa myötämielinen. Mikä siinä voi vetää puoleensa ovatko käyneet edes katsomassa. Ei tarvi mennä pitkälle viipurista maalle kun asuvat suorastaan maakuopissa. sitäkö sitä halutaan.
porvarit ottaa kantaa karjalan maanosto kieltoon karjalankunnaille. tuskin asia antaa ääniä, mutta kaikki kikat on kokeiltava "jospa" saattaa viedä loputkin äänet.
Niitä luteita,täitä, kirppuja ym. muita kotieläimiä tuliaisiksi kotiin jos ei satu olemaan ennestään ne piristää.
kätensä kyynärpäätä myöden paskaan.
varmaan samalla anteeksipyynnön jossa selitti vaalien läheisyyden olevan syy.
Tuo kertookin paljon suomalaisten olemattomasta itsetunnosta.