pitääkö huhu paikkansa että merkonoomit olis suunnittelemassa kylpylää simpsiölle.eikai vaan taas ruveta pumppaamaan kaupungilta rahoja??????
KYLPYLÄ HOTELLI SIMPSIÖLLE!
huhun kuullu
11704
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Nätähän on nähty.
Simpsiönvuoren sisään on tulossa hiihtoputki ja jopa kultakaivos. Näin lupasi eräs kansanedustajaehdokas jokunen vuosi sitten. Kaikki tehdään ilmeisesti lapualaisin verovaroin.
Valitettavasti äänestäjän muisti on tutkitusti vain kolme kuukautta.
eli tätä Lapua-sivua hengissä ja elvyttää yhteistä muistia näitä alkavia dementikkoja varten. Sillä teemme isänmaallisen palveluksen Lapualle.
Ei unohdeta maauimalaa eikä golfkentää.
Mihinkä unohtui toine palloiluhalli jota pökälemies suunnitteli rakentaa.
jokitien varrelta Kankaan kylän lakeuksille kohti Härmän Kuntokeskusta, jossa jo tullaan vastaan. Päästäisiin ennätystenkin kirjaan. Eihän se maatalouskaan enää oikein kannata, joten jokilakeus golfkentäksi.
joki täytetään, asfaltoidaan ja siitä tulee pohojanmaan monako. Kuulin vahvana huhuna, että vesipuistosta saaduilla voittorahoilla tämä tehdään:
Lapuan F-1 rata. Nimeksi tulee Pöntsö-ringets.
hotelli ainakin tulee, tiedä sitten mistään kylpylähotellista... hotellin huoneistoista kiinnostuneita on jo riittävästi ja työt alkaa piakkoin.
Höynäytettyjä löytynyt siis tarpeeks...
Lapualle tärkeintä on Seinäjoen itäinen ohitustie, siis lyhentävä Keski-Nurmon puolelta.
Seinäjoen ohitus tie onkin tärkeä ja hyödyllinen.