Natossa puolustusmenot 2% BKT:sta

Jotkut olettava saavan säästöjä NATO:ssa

Natossa suomi olisi maailmalla taistelemassa rättipäitävastaan rapauttaen oman peruspuolustuksensa sillä molempiin ei ole varaa eli taistella maailmalla ja valmistautua puolustukseen
1106
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Vain hullut liittoutuu (yhtyy)NATOn kanssa.

Ainoastaan siinä tapauksessa on järkevää jos NATO miehittää maan ja suomen armeija lopetetaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Muistakaa Äänrothin kirjoitti:

Jotkut olettava saavan säästöjä NATO:ssa

Natossa suomi olisi maailmalla taistelemassa rättipäitävastaan rapauttaen oman peruspuolustuksensa sillä molempiin ei ole varaa eli taistella maailmalla ja valmistautua puolustukseen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu