Saab Mazdan kopio

Kattokaapa Kuppalehden uutista.
http://www.kauppalehti.fi/5/i/talous/uutiset/etusivu/uutinen.jsp?oid=20110155187
Ilkeisikö kukaan mosta ottaa edes työsuhde autoksi
1163
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ok, musta A-pilari muistuttaa 1989-1994 323 Mazdaa (F ja HB) mutta ajankohtaisista autoista nykyään Skoda Fabia ja Suzuki Swift käyttävät myös tuollaista designia.
Muuten en löydä mitään Mazdan näköä uudesta Saabista. Keula-aukkokin tuo mieleen ennemmin Audin jäähdyttimen säleikön.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


15 kirjoitti:

Kattokaapa Kuppalehden uutista.
http://www.kauppalehti.fi/5/i/talous/uutiset/etusivu/uutinen.jsp?oid=20110155187
Ilkeisikö kukaan mosta ottaa edes työsuhde autoksi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu