Uusi bussiasema

toimii Kirkkonummen sanomien mukaan hyvin.
Haittapuoli = Samalla saivat aikaan ruuhkan entisen bussiaseman viereen rakennetun pysäkin kohdalle.
Sekin toteutuu silloin, kun useampi bussi lähtee. Myös Upinniemen bussit taitaa kurvata keskustan kautta, oletan.
5410
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Juu, huomasin. Tulin isosta liikenneympyrästä pienenpään kun samanaikaisesti asemaltapäin tuli bussi. Bussi näki että Ervastintieellä oli toinen bussi tulossa asemaan päin. Asemalta päin tuleva bussi pysäytti keskelle liikenneympyrää ja odotti toista bussia. No, ruhka-aikana iso kiertoliittymä oli hetkessä tukossa eikä kukaan päässyt mihinkään.
Kuka teki virheen, bussikuski vaiko liikennesuunnittelu?

Äänestä
  • Odotan mitä tapahtuu, kun valot korvataan ympyrällä.
    Toivottavasti Citymarketin ympyrä ei enää tukkeudu ruuhka-aikana. Saa nähdä, pääseekö silloin helpommin pois Cm:n alaparkkikselta. Vai tuleeko vielä hankalammaksi.

    Äänestä

  • ex-bussiaseman väliltä katoaa ainakin toiselta puolelta ne pikaparkkipaikat, jotta saavat tien leveämmäksi.

    Äänestä

  • skrämmy kirjoitti:

    ex-bussiaseman väliltä katoaa ainakin toiselta puolelta ne pikaparkkipaikat, jotta saavat tien leveämmäksi.

    Ei onnistu, tiepohja ei ole tehty tarpeeksi vahvaksi.

    Äänestä

  • maksumies kirjoitti:

    Ei onnistu, tiepohja ei ole tehty tarpeeksi vahvaksi.

    Asemalta päin tulevat. Kun tulet oikealta eli asemalta päin sinulla ei ole kolmiota. Bussi kuskit eivät väistä oikealta tulevia. Eli tässä ei toteudu väistä oikealta tulevaa. Ne tulevat isomman oikeudella. Vielä rytisee. Kunhan se ei ole abulanssin kanssa...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


skrämmy kirjoitti:

toimii Kirkkonummen sanomien mukaan hyvin.
Haittapuoli = Samalla saivat aikaan ruuhkan entisen bussiaseman viereen rakennetun pysäkin kohdalle.
Sekin toteutuu silloin, kun useampi bussi lähtee. Myös Upinniemen bussit taitaa kurvata keskustan kautta, oletan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu