Niin...taas on Viinasen Iiro puhunut

"että moni on tottunut saamaan sossusta apua..." jotain tuohon malliin taasen.
Ärsyttävä ukko.
2225
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Olkoon vaan ärsyttävä, mutta oikeassa on. Onhan se nyt aivan käsittämätöntä että tarjolla on kymmeniä tuhansia työpaikkoja joita ei saada täytettyä kun ei löydy työhaluja.

Äänestä
  • Viinanen ei ole eläessään tehnyt päivääkän oikeita töitä. Peri isänsä firman, jossa aikansa potki työntekijöitä ja jonka sitten hävitti.

    Kyse ei ole työhaluista, vaan siitä, että jatkuvasti täytetään ja tulee tarjolle uusia paikkoja.

    On aivan käsittämätöntä, miten irtisanomiset pannaan aina niiden niskaan, jotka joutuvat työtömäksi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


voi iiro. kirjoitti:

"että moni on tottunut saamaan sossusta apua..." jotain tuohon malliin taasen.
Ärsyttävä ukko.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu