Meni ohi jo Ilm 5:14?
Mennäänpä siis 6:een?
Kuka/mikä tulee?
VALKOINEN HEPO, sillä ratsastellaan, ja jos ihmisestä kyse, niin meleko rivosti rovasti siitä julistaa:-)
SITTEN PUNAINEN, ja semmonenhan tossa kuvassa näkyikin, semmonen naikkonen irvistelemässä iloisesti miehekkäät jumpperssit påålla.
Siitä kertoo tarkemmin klo 12:sta Ilmari. Mutta eihän Hse mitään synnytä:-)
Musta ja Harmaa on asiallisempaa ja murhaavampaa touhua.
Harmaaseen liittyy sääntö siitä, että valkoinen ja musta eivät tiedä, KUMPI sitä liikuttaa? Jos sillä on ihan oma itseys? Ei ainakaan shakissa....
Karppinen: syvyys-peto-pienoinen-karitsa.
2
210
Vastaukset
- ttkk
Ilmestykirjan selityksiä
Niinkuin Ilmestyskirjan 13. luvussa kerrottuna
Hitlerin valta kesti päivälleen 42 kuukautta(3.5 v.), eli hyökkäyksestä Puolaan 31.8.1939 on päivälleen 42 kuukautta itärintamalla kukistumiseen 1.3.1943!
Hakaristi on pedon merkki, sillä 'Mystiikan maailma-kirjan' todistuksen mukaan tuo Hitlerin käyttämä hakaristi on pahan tunnus. Idän kansat käyttävät sitä toisinpäin, joka on hyvän tunnus.
Saksalaisten rohkeus perustui sukellusveneaseeseen, jota voi kuvata pedoksi, joka nouseen merestä!
Ilmestyskirjan 17.luvun peto on kommunismi. Seitsemän päätä oli seitsemän kommunistivaltiota Keski-Euroopassa ja itse peto oli kahdeksas ja lähtöisin nuiden seitsemän alueelta ja oli Neuvostoliitto.
"Karitsa oli voittava heidät" ja tuo oli muutos v. 1990 kristinuskon hyväksyvään hallitusmuotoon.
"karitsansarvinen peto" on melko varmaan uusnatsismi, jota rakentavat "entisen pedon voimalla", eli jäi natseille paljon väärennettyä rahaa, jolla rakentavat uutta ns. neljättä valtakuntaa.
1. valtakunta oli Kaarle suuren valtakunta.
2. valtakunta oli 1800 luvun lopulla Bismarkin valtakunta
3. valtakunta oli Hitlerin valtakuinta
ja tuo 4. valtakunta on rakenteilla pimeässä ja salaa.
Munkki fioronelaisen kolmas valtakunta eli Pyhän Hengen valtakunta on eri asia. Tuo on osaksi väärä tulkintakin , sillä Pyhän Hengen aikakausi alkoi jo v. 33 Ensimmäisenä Helluntaina, kun Pyhä henki laskeutui apostolien päälle ja alkoivat saarnata Evankeliumia! Raamatussa ei ole tuollaista jakoa Isän , Pojan ja Pyhän Hengen valtakuntiin. Vaan siellä on vain julistettu Jumalan Valtakuntaa. Isä, Poika ja Pyhä Henki ovat yhtäpitäväiset!
Muhamettilaiset eksyivät Evankeliumista omille teilleen 600 luvulla.
Keskuteluaiheen kirjkoittajalla ei ole Pyhää Henkeä. Ei kristityt tuollaisia julista!- Pasktori
Keskuteluaiheen kirjkoittajalla ei ole Pyhää Henkeä. Ei kristityt tuollaisia julista!
Sitten pitää tyytyä HYPAAN Henkeen, Pyhyys vaikuuttaa vain YLHÄISELTÄ PAHUUDELTA!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2002665
Yh:n pihalla aina eri auto
Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan1252476En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.761688Exän käytös hämmentää (taas)
Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k2021215Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va561159- 471088
- 99991
Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."
Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka6803- 106798
- 46793