Katselin läntisen Venäjän karttaa ja huomasin että Suomen ja Venäjän välisen rajan saisi lyhentymään huomattavasti vetämällä sen niin että koko Kuolan niemimaa kuuluisi Suomeen ja raja vedettäisin Äänisen ja muiden järvien kautta. Suomi ei silloin olisikaan luonnollinen osa Venäjää kuten nyt näyttäisi olevan.
Tuleeko rauhan Nobel heti paluupostissa vai ehtikö joku ennen?
Voisiko joku ystävällisesti ilmoittaa Venäjän johdolle tämän ilmoitusluontoisen asian että raja meni nyt uusiksi.
Tuleeko rauhan Nobel heti paluupostissa vai ehtikö joku ennen?
Voisiko joku ystävällisesti ilmoittaa Venäjän johdolle tämän ilmoitusluontoisen asian että raja meni nyt uusiksi.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Odotetaan vielä toiset 60 vuotta niin eiköhän se valtava konkurssipesä siihen mennessä romahda lopullisesti. Niiden ainut turva on aseet, joita niillä ei enää ole varaa kehittää eikä pitää yllä. Ei ne tulevaisuudessa kykene itseään puolustamaan ja kovaa vauhtia ovat tuhoutumassa omiiin sisäisiin ristiriitoihinsa. Aikanaan käydään sitten kuolinpesästä siivasemassa omat pois.
Onko siellä Kuolan niemimaalla enää mitään? Eikös Potaninin Norislk nickel louhinut kaiken jo oligargin ja Tsaarin taskuun.
tuuuu pyyyhkiiiin mulla on taaaas paaaaskat pöksyissä hyh kun haisee pahalle ja nyt tulee itkuakin kaikki mua sorsii miksen minä ole yhtä viisas kuin kääkät kaikki ovat ja katin jormakin äiiitiiiiiiiiii