Suuttimista

Kumpi suutin toimii paremmin ja pitempään commonrail dieselissä, sähkömangneettisesti vai piezosähköisesti toimiva suutin.
3511
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

ja mitä väliä?

Äänestä

Anna vaan olla ne, jotka tehdas on sinne lätkäissyt.Ei kannata alkaa itse vaihtelemaan.

Äänestä

Piezosuutin on ainakin nopeampi, ja tarkempi. Kestosta en osaa sanoa, mutta ainakin uusimmissa koneissa on nuo piezosuuttimet. Solenoidisuuttimen tilalle se ei käy, koska vaativat erilaisen ohjauksen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kaasuöljy kirjoitti:

Kumpi suutin toimii paremmin ja pitempään commonrail dieselissä, sähkömangneettisesti vai piezosähköisesti toimiva suutin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu