Karmeeta !. Mä en enää pysy kurmeen perässä. Mun tekis mieli ruveta tekemään kunnon pyttipannua mutta kun katsoo noita kokkiohjelmia niin ihan hävettää. Mä oon tähän asti tehnyt sen ihan perinteisellä metodilla ja kauppansa on tehnyt. Pitäiskö mun laittaa valkoinen kokinhattu päähän ja rikkoa kananmunat taiteellisella ranneliikkeellä ?. Entäs sitten essu ? Martat suosittelee. Jos mä kuitenkin tilaan pizzan ja otan aikalisän. ?
H.P.J.
H.P.J.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Mitä sä sellasia ohjelmia vahtaat? Henk.koht. olen laittanu kaikki kokkiohjelmat ikuseen banniin. Ja hyvin oon pärjänny ilman turhia alemmuuskompleksejakin.
Essun voit toki laittaa, ei sitte roisku reisille pyttipannun pannurasvat. Kai säkin käytät rasvaa sillai reippaalla kädellä niinku mäkin..?
Tilaa pizza ja rentoudu;)
H.I.J.S.
elämä ilman kunnon rasvaa ei ole mistään kotoisin. Vanhanaikainen "keltainen" meijerivoi suoraan paketista. Se on siinä. Mä en rupee mitään essuja käyttämään,prkl. Sanoo Martta mitä hyvänsä.
Erkkikin tuossa mullistelee, rasvainen hymy naamallaan.