Milloin pidetään pelkästään heteroille tarkoitetut messut. Entä selkävaivaisille tarkoitetut messut ? Milloin ovat diabeetikkomessut ?
Milloin pidetään heteromessut ?
Tulisin kirkkoon jos
6343
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Minäkin haluaisin messut. Saiainko tuomiokirkkoon?
tasa-arvoista ja syrjivää olla järjestämättä teille omaa messua.
perinteisesti joskus syksyllä Helsingin Kaapelitehtaalla, siellähän on silloin oikea seksimessut, jotka on suunnattu nimenomaan heteroille. Tarjolla on vähäpukeisia naisia, silikonitissejä, isoja peniksi, dildoja, strippareita, eroottista tanssia ja ihan kaikkea, mitä vain voi kuvitella kuuluvan heteroseksiin.
Helsingin seksimessut eli juuri ne heteromessut ovatkin nykyään keväällä Helsingin jäähallissa. Niistä löytyy parhaiten tietoa seuraavasta linkistä, mutta huom. etusivulta saa jatkaa vain 18 vuotta täyttäneet.
http://www.sexhibition.fi/
että kaikista messuista kannattaa katsoa tietoja Suomen Messujen kotisivuilta, joilla kerrotaan kaikista Helsingin Messukeskuksessa pidettävistä messuista myös ennakkotietoja:
http://web.finnexpo.fi/Sivut/default.aspx
Valitettavasti nämä nyt tiedustellut heteromessut eivät ole Suomen Messujen ohjelmistossa, mutta Messukeskuksessa on paljon erilaisia messuja, joihin toki myös kaikki heterot ovat tervetulleita.
seurakunnilla olisikaan mitään oikeita valmiuksia tällaisten messujen järjestämiseen, oikeastaan ihmettelen, että sellaisia täällä edes kysellään