Voittajien voittaja...
Jeeennnnnaaaaa!!!
Eiks jeah voittanu juu oikee immeinen survivalin tällä kertaa???
Kauniin ulkokuoren alta voi löytyä mestari joka laittaa luun kurkkuu pahoilta miehiltäkin!
Onnea Jennalle vaikka onki voittanu jo ajat sitte rahasa, liekö jo kuluttanukki... mitä mieltä suomen kansa, halllooo???
Jeeennnnnaaaaa!!!
Eiks jeah voittanu juu oikee immeinen survivalin tällä kertaa???
Kauniin ulkokuoren alta voi löytyä mestari joka laittaa luun kurkkuu pahoilta miehiltäkin!
Onnea Jennalle vaikka onki voittanu jo ajat sitte rahasa, liekö jo kuluttanukki... mitä mieltä suomen kansa, halllooo???
Vastaukset 9
Vanhimmat
Minun mielestäni Matt olisi ansainnut voiton. :/
Aivan selvä hommahan sen piti olla, mutta EI
Mitenköhän äänet jakautuivat, olisi mielenkiintoista tietää.
äänet jakautuivat...
Jenna 6 ääntä
Mathew 1 ääni
kaikki äänet löytyvät seuraavast linkistä:
http://www.cbs.com/primetime/survivor6/show/tcvh.shtml
Siis tämä tyttö ei tehnyt koko aikana mitään töitä leirissä. Jos nyt ei oteta sitä mukaan että keikisteli itseään ja valitti. Kunnon pulla mössö sukupolvea!
juonittelivat sen kuin kerkisivät. Vielä ällöttävämpää! Mutta miten Jenna voitti, en nähnyt eilistä jaksoa? Kertokaa, pliiiis!
SIis eh ? Selviytyjä piti valita ei uikuttaja ja laiskuri. Ja mikäs piru siellä heidin kanssa juoni koko ajan ? Ja sehän on osa sitä peliä, mutta tuo voittaja meni aivan täysin huuhaaksi. Meni ihan pipariksi kun ei oikeaa selviytyjää valittu, siis matteota, vaikka Rob oli kyllä pelin älykkö. Siis oli se niin täys munkki tuo jennan voitto, mutta selvisipä sekin miksi se voitti, oli antanu pimpsaa sille ja vähä tuollekki niin mikäs siinä !
Matt, Jenna ja Rob pääsivät viimeisiä siis jatkoon ja viimeinen kisa oli sitten sellainen kuin oli kerran aikaisemmin, eli piti pysyä pienen puu jalustan päällä mahdollisimman kauan, no matt sitten tahallaan heilui ja tiputti itsensä, rob ja jenna jatkoivat ja rob yritti sopia jennan kanssa, että jos hän tiputtautuisi valitsisi hän hänet eli jennan mukaan jatkoon, mutta jenna ei suostunut joten peli jatkui ja rob sitten tipahti, joten jenna (HELVETTI MIKÄ TUURI JA KUIKELI LAISKURI) äänesti robin pois ja "jury" sitten äänesti niin että jenna sai 4 ääntä ja matt 1 joten siihen se loppui. Kuulema siis 6-1 olisi mennyt jos loputkin olisi laskettu, mutta olisin luullut, että mattia äänesti Butch, Christy ja Rob ainakin ja Deenako se yksi sitten vielä oli, hän myös, mutta se pimpsan anto auttoi asiaa.
En tajuu miten Jenna voitti...
Siis voi hulluudenhulluus !=!==!