EDUSKUNNASSA RIKOLLISIA

Viranomaisrikollisuus on erittäin vakava lain, aseman ja vallan väärinkäyttöön perustuva järjestäytyneen rikollisuuden muoto. Koska poliisi puuttuu tämän rikollisjärjestön toimintaan.
11151
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Rikollisjärjestöissä on poliiseja jäseninä. Esimerkkinä kokoomus. Kokoomuksen ansioita.

Muistakaahan nyt NOVA asia koskee myös asiakirjaväärentäjä-kulukorvauskikkailija Jyrki Kataista ja Novan ja veroparatiisien rahoittamaa Sauli Niinistöä.

Katainen on asiakirjaväärentäjä, kuten olemme useita kertoja saaneet tälläkin palstalla lukea. Asiakirjaväärentäjäksi tunnettu ei ole rehelliseksi tunnettu.- Perustuslaissa vaaditaan kuitenkin, että ministerin tulisi olla rehelliseksi tunnettu.

Eli Kataisen ministerintoimi on perustuslain vastainen. siihen verrattuna on pientä, että Kanervan kansanedustajan toimi on lahjus epäilyksen kohteena.

Myös Sauli Niinistö sai lahjusrahaa Novalta samaan aikaan kun Novalla oli bissneksiä meneillään Niinistön kotinurkilla. Miksi Niinistö kuluu suojeltaviin kohteisiin?

Toisaalta veroparatiisirahoituksesta on vaiettu. Vähintäänkin ihmelleistä on se, että Katainen, Häkämies ja Kepun Lehtomäki toimivat ministerinä, vaikka ovat ottaneet vaalirahaa veroparatiisista. Sauli Niinistö toimii eduskunnana puhemiehenä vaikka on ottanut vaalirahaa veroparatiisiyhtiöiltä.

Jutut ovat laajempia, mutta nyt on päätetty uhrata Ilkka Kanerva pakon edessä, ettei kaikkea alettaisi tutkia.

Rakennuspuolella tutkitavaa olisi siinä, onko eduskuntatalon korjauksen urakoita valunut "sattumalta" Niinistön vaalirahoittajille.

Koko kokoomus on mädäntynyt.

puheenjohtajana asiakirjaväärentäjä
puoluesihteerinä myymälävaras
ministerinä rattijuoppo


Kokoomuslaisten Nova rahoitus

Sauli Niinistö kok 10 000
Merikukka Forsius kok 5 000
Ilkka Kanerva kok 10 000
Sampsa Kataja kok 5 000
Jari Koskinen kok 5 000
Marja Tiura kok 20 000
Jyri Häkämies kok 10 000
Pekka Ravi kok 10 000
Henna Virkkunen 5000
Petri Salo 10 000
Juha Hakola 5000

Kun käry ei ollut vielä varma, Katainen valehteli kysyttäessä asiasta näin: Ei tämä ole kokoomukseen millään tavalla liittyvä asia

tässä Katainen valehtelee

http://www.youtube.com/watch?v=zT0PLnuUnxI

lähetä linkki kuudelle kaverillesi ja pyydä lähettämään edelleen kuudelle jne..
Eduskuntavaalien aikaan moni tietää jo, millainen valehtelija on asiakirjaväärentäjä-kulukorvaukikkailija Jyrki Katainen

Äänestä

millonkahan suomi tajuais alkaa puhaltamaan yhteen hiileen, heittäis nämä nykyiset "arvot" roskiin ja rupeis viisastumaan vähän..

politiikka ei ole muuta kuin yritysten etujen ajamista ja entistä enemmän ihmistä rahajärjästelmään orjuuttavaa paskaa..

mitä on kestävä kehitys, sitä vai että pidetään yllä jotain vitun "kasvua"..

pelkkiä kliseitä ja taloustaikureiden keksimiä valheita

Äänestä

rattijuoppous Tanja Karpela
rattijuoppous Antero Kekkonen
rattijuoppous Olli Nepponen
huumausainerikos Rosa Meriläinen
pahoinpitely nuorena rikoksentekijänä Jan Vapaavuori
väärä todistajanvala Sirkka-Liisa Anttila

Äänestä

Vapaavuori on tuomittu 17-vuotiaana pahoinpitelystä kuukaudeksi ja viideksitoista päiväksi ehdolliseen vankeuteen vuonna 1982. Vuonna 1984 Vapaavuori tuomittiin sakkoihin osallisena varkauteen. Vuonna 2001 Vapaavuori tuomittiin rattijuopumuksesta 11 430 markan sakkoihin ja ajokieltoon.

Äänestä

Eduskuntavaaleissa 2007 Lehtomäki sai vaalitukea Kehittyvien maakuntien Suomi ry:ltä 15 000 euroa.

Miksi Kanerva vain on syytteessä?

Äänestä

Eduskunta, valehtelijoiden klubi, on pyörinyt järjestäytyneenä rosvokoplana vuosikymmenet. Nyt vasta asiasta uskalletaan puhua julkisesti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


MIKSI? kirjoitti:

Viranomaisrikollisuus on erittäin vakava lain, aseman ja vallan väärinkäyttöön perustuva järjestäytyneen rikollisuuden muoto. Koska poliisi puuttuu tämän rikollisjärjestön toimintaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu