Vituttaa kun perseaukiset taapertaa meikäläisen metsässä poimien sieniä ja marjoja jotka kuuluvat MULLE ! Hengittävät ilmaa jota MINUN puuni tuottavat joten saisitte kaikki maksaa happimaksua metsänomistajille.
Metsästysseuralle jo laitoin hintalapun metsästyksestä ja vielä kun saisin veloitettua näitä perseaukisia ns "jokamiehenoikeudella" varkaissa kävijöitä.
Happimaksu tilitettävä metsänomistajille ! ! !
Metsästysseuralle jo laitoin hintalapun metsästyksestä ja vielä kun saisin veloitettua näitä perseaukisia ns "jokamiehenoikeudella" varkaissa kävijöitä.
Happimaksu tilitettävä metsänomistajille ! ! !
Vastaukset 20
Vanhimmat
Heh, heh, älä naurata, hoh, hoh. Olet hauska mies.
Äänestä kepua!
Niinpä. Näinhän itsekkäästi Suomalaiset ajattelevat. Että tää on MINUN maa! Ja sitten kun tulis sota niin meidän pitäis puolustaa tätä yhteistä maata... Kun ei vittu ole mitään YHTEISÖLLISYYTTÄ.
PROVO ja vielä huono sellainen.
juurikin näin, minä,minä,minä, minulle kuuluu järven vedet ja kalat..
vittu mitä itsekkyyttä ja henkistä vajavaisuuttaa..
tuskin ne köyhät siellä metsissä vaeltelis, jos niillä ois duunia, josta joku maksais niille sellasta liksaa..
että ne sais ostettu itselleen, kallista ruokaa, kallista biodiidseliä, kallista lämmitystä ja kaikkea kallista..
turhaa elämää haalia itselleen omaisuutta, luuleeko nämä ääliöt, saavansa ne mersunsa ja muut sinne hautaan..
yhtiskunta on saairaalloisen itsekeskeinen, sairas..
Joutavilla on jottain... ei tuo ole oikkee maanomistaja, vaikka yrittää uhota kuin Nalle Walhroos ;))
Kovin rajallinen näkemys muutenkin, esim. hapen suhteen, sillä moottorihelevetti ja muut polttoprosessit syöpi maapallon hapesta leijonanosan!
Olen maan omistajana kyllä sitä mieltä ettei toisten metsissä saisi kulkea mutta minkäs mahdat... Olen harkinnut että ansoitan omat metsät mutta onkohan ketun raudat vähän liian raakoja tälläiseen?
sulla ei taida olla polla ihan jiirissä, asoitat metsiä, hauska äijä olet..
Itse ajattelin viritellä sellaisia koivunkarahka jännitykseen ja kun urpo tallustaa MINUN metsässä niin saapihan opetuksen kun karahka silpaisee kuhmun otsaan.
Kyllä se on minusta jokametsänomistajan oikeus että saa laittaa perseaukisen karkoittimen tontilleen.
Mikä ihme siinä on että pitää tunkea toisten tiluksille. Eräänkin kerran odottelin että MINUN metsässä olevat herkkutatit kasvaisivat vielä muutaman päivän niin eikö perkele joku vihtaperse ollut ne sieltä nyppinyt ja potkinut punikkitatit paskaksi. Puolukatkin revitään jo raakana helvetin helvetti.
Karahkasta tulee jos ensisyksynä eksytte MINUN maille ! ! ! ! ! ! ! ! ! !
tulokseen pääset kun miinoitat metsän ympäristön.
Miten reagoit ilmasta tulevaan saasteesen joka erillaisten sateiden kuten lumi ja veden mukana lasketuu metsämaillesi?
Kun kepulit järjestelee katteettomia tukia veronmaksajien varoista, joutavilla jotakin, että kipasevat uunin pankolta ansoittamaan metsäänsä heh. eihän nuo persjalakaset pääse metsiinsä kuin traktorilla ;)
No, me veronmaksajat subventoimme heille senkin huvin ja saivathan nämä justiin kaksi vuotta myydä puita harvennuksilta täysin verovapaasti, kiitos E. PULA-AHON ja kepujen!!
Siitä kiitokseksi sitten ansoja muka, onko noilla mittään hatun alla?
Nämä metsäporvarit antavat sienten ja marjojen mädäntyä metsään, mieluummin kuin antaisivat niitä köyhien poimia.
Täällä pohjanmaalla käyn aina ripulipaskalla maanomistajan tontilla
sehän on jokamiehen oikeus myös.
Sinä oletkin erikoistapaus, koska kuulut sivistyneistöön, Ja epäitsekkäästi lannoitat vieraan metsää.
Kuka helvetti edes keksi jokamiehen oikeuden? Sehän on toiselta varastamista,enhän minäkään varasta ruokaa toisten jääkaapista! Taas oli jouluna yksi kuusi varastettu. Sinä joka paskot toisten mettiin niin toivottasti astut tulevaisuudessa ketun rautaan!
Kun kätkee sen ketunraudan niin hyvin, ettei tämä ripulireiska sitä huomaa, niin parhaassa tapauksessa hän pyllistää juuri siihen ansan päälle ja mitäs sitten tapahtuu....lannoittaja pääsee kirkon poikakuoroon ykköstenoriksi.
Sulla ei ole polla jiirissä, olet ihan selkä tapaus. Lääkitse itsesi
Karhunraudat perkele. Kommunistit ovat sosialisoimassa toisten omaisuutta toitottaen "JOKAMIEHENOIKEUS" Jokamiehenoikeus on puitetalouden kommunismijäämiä. Kerrostalossa kyykkivät päällekkäin ja viikonloppuisin hyökkäävät maanomistajien metsiin riipimään ja repimään kaiken mitä irti saavat. Antakaa saatana MINUN puolukat olla jotka kasvavat MINUN metsässä.
Vittu hakekaa itse pankkilainaa ja ostakaa metsäpalsta niin ymmärrätte kuin paljon vituttaa kun sienet ja kaikki viedään helevetin harokourat. Kaivan sellaisen kuopan metsään että jonkun jalka katkeaa varmana se on saletti notta äläkää tulko ämpärien kanssa tai täältä pesee rotat ! ! ! ! !
Korvauksia pitää saada lisää, mieluummin täysimääräsenä1