Werraton tie.

Kirjuri 09.01.2011.

Älkää olko niiden kaltaisia, joita ohjataan ohjaimilla, joita valjastetaan kivirekeä vetämään. Totuudella on monet kasvot: " Viha, uskonto, uskomukset, ja kaikkinaiset erilaiset opit". Kaikki he huutavat meillä on totuus hallussamme! Tulkaa meidän luo, niin me opetamme teille oikeuden tien. Me olemme se oikeus teille. Me annamme lemmen marjojamme teille ja ostamme itsemme teille.

Ymmärtäväinen ymmärtää tämän kirjoituksen ja ne jotka eivät ymmärrä minua, ne loukkaantuvat. Minä olen teille se loukkauskivi. Elävä esitys kaikkinako aikoina? Ei vaan nyt kun te kuulisitte minun ääneni, niin te saisitte rikkaasti elää? Minä saan teille elää ja opetta oikeuden ainokaisen tien. Jeesuksen Kristuksen elämän tien, joka on täynnä tuskaa ja ahdistusta, odotusta ja toivoa ja toivo oikealle vie. Kestävä tie on oikeuden tie. Harvat ovat ne, jotka sen löytävät ja siitä iloitsevat.

Monen mielestä hänen oma mielensä on se oikea tie ja hänen mielestää hänellä ei pidä oleman rajoja laisinkaan. Minun mielestäni minullakaan ei saa olla rajoja, oppiakseni oikeuden tiellä, elon tiellä uusia ja vanhoja periaatteta ja katsoakseni niiden ainutkertaista merkitystä, sillä minäkin ole teidän kaltaisenne, kuitenkaan en ihan samanlainen, sillä minä kirjoitan automaatti kirjoituksella, saamatta itselleni muuta, kun kirjoittajan maineen ja minun mieleni tekevi lähteäni laulamahan, sukuvirttä suoltamahan, näillä raukoilla rajoilla, poloisilla Pohjan tantereilla. Saa kera sanelemahan, asioita ainosia.... Sellainen on tämä aika. Millaiseksi aika määräytyy ja mitkä ovat ajan vaiheeet sen me itsellemme kirjoitamme siinä määrin, kun onnistumme, uskoen ja toivoen parempaa.

2

169

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      89
      5978
    2. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      24
      3557
    3. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      161
      2101
    4. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      231
      2022
    5. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      177
      1768
    6. Martinan bisnekset rajusti tappiolla

      Seiska 28.7: nousukiito katkesi, yritykset C-luokkaa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      284
      1523
    7. Tiedätkö mitä kaivattusi harrastaa?

      Minä en tiedä.
      Ikävä
      67
      1041
    8. Voiko olla, onko se tosiaan niin että

      Kumpikin rakastetaan toisiamme. Nyt pitää sukeltaa pakastimeen ❤️🥵
      Ikävä
      57
      1041
    9. Metsa Man Extra kanava toimii hyvin

      ja sieltä voipi kahta vanhoja vitejoita pahimpaan puutteeseen. Peukalot ylös.
      Tuusniemi
      21
      1020
    10. Mitkä yleiset huonot tavat ihmisillä ärsyttävät sinua ?

      Aloitukseen saa vapaasti purkaa tuntojaan. Itseäni hiukan kiusaa, kun saman talon asukkaat eivät vastaa tervehdykseen.
      80 plus
      113
      971
    Aihe