http://www.kolumbus.fi/jouko.piho/index.htm
2. Profetioita 2 -osioon vahvistus 29.1.2011
Ystäväni luettuani hänelle tämä vieraskirjan enkelinäyn, sai tällaisia sanoja:
Kun vilja kypsyy ja sen leikkuunaika on lähellä, viljelijä katselee tähkäpäitä, katselee niiden valmistumista. Hän tietää että kun vilja on kypsää, se pitää korjata aittoihin tai muutoin se tuhoutuu. Ellei viljaa ajallansa korjata ja sää muuttuu, ja niinpä sään muututtua vaikka jotain ehtisikin, niin silloin on korjuu vaikeaa.
Siksi Herra herättelee viimeisen viljan korjaajia, älkää olko haaleita, olkaa kylmiä tai olkaa palavia, niin kuin Sanani sanoo.
Etsikää kasvojani, antakaa Minun vallata teidän sydämenne, suunnattomalla jumalallisella rakkaudellani, niin että te rakkauteni voimasta teette niitä ensimmäisiä tekoja, niin että teette niin rukoillen kuin tekojenkin kautta sitä mikä mahdollista ja Isältä Jumalalta on, sillä aika on lyhyt. Kun pimeys saa vallan, silloin on vaikeaa enää tehdä työtä, koska se tulee olemaan niin kovin tuskallista ja vaikeaa. Se työnteko silloin tulee maksamaan monille heidän henkensä. Siksi nyt kun on illan viimeisten valonsäteiden aika, on aika tehdä mitä voitte, koska kohta on yö.
UUTTA TIETOA ENKELI-ILMESTYKSESTÄ
10
1353
Vastaukset
- wwwäiski
Ja katinkontit.
Mikä ihme saa aikuisen ihmisen kirjoittelemaan tuollaisia ja uskottelemaan että noilla höpötyksillä olisi jotain tärkeää sanottavaa? Mitä jos joku vaikka ahdistuu lukiessaan tuota? Eikö yhtään hävetä? - oletko koomikko?
Voi hyvät hyssykät mitä sontaa aikuiset karvapalliset ihmiset kirjoittaa
- elo on leikkuukypsää
on nähty enkeli, 6 henkilöä (ei kaikki samassa autossa)
- ¨jees
elo on leikkuukypsää kirjoitti:
on nähty enkeli, 6 henkilöä (ei kaikki samassa autossa)
itsekin kuulin että abaut viikko sitten oli useita autoja pysähtynyt alavus-virrat tielle katsomaan enkeliä. ihmetyttää vain miksei kyseinen asiaa ole pohdittu mediassa? ei tuo ny ihan normimeininkiä ole
- mielipide vaan
¨jees kirjoitti:
itsekin kuulin että abaut viikko sitten oli useita autoja pysähtynyt alavus-virrat tielle katsomaan enkeliä. ihmetyttää vain miksei kyseinen asiaa ole pohdittu mediassa? ei tuo ny ihan normimeininkiä ole
Mietipä sitä.
Miksi yleensäkään mediassa ei tuoda uskonnollisia ja hengellisiä asioita? Siksi koska ne ei vaan kuulu puitavaksi mediassa, koska ne on uskon asioita. - 24/7
mielipide vaan kirjoitti:
Mietipä sitä.
Miksi yleensäkään mediassa ei tuoda uskonnollisia ja hengellisiä asioita? Siksi koska ne ei vaan kuulu puitavaksi mediassa, koska ne on uskon asioita.http://www.jeesusonherra.se/
Etusivulla silminnäkijän puhuttu todistus asiasta. - C
24/7 kirjoitti:
http://www.jeesusonherra.se/
Etusivulla silminnäkijän puhuttu todistus asiasta.Sananlasku sanoo, "pics, or it didn't happen" eli "kuvia, tai se ei tapahtunut".
Ei auta se, että joku kertoo, että jotain on tapahtunut.
Ja tuosta ko. "enkelistä" olenkin sanonut toisessa keskustelussa
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9626412
"14 Eikä ihme, tekeytyyhän itse Saatanakin valon enkeliksi. 15 Ei siis ole mitenkään merkillistä, että hänen palvelijansa esiintyvät Jumalan asian palvelijoina. He saavat tekojensa mukaisen lopun. "
2. kirje korinttolaisille 11:14-15
- Vapaakirkko7777
Ei jaksa edes lukea tätä kokonaan, puoskari sanon minä!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1235590
- 725232
- 994305
Miten mä olisin
Rohkeampi lähestymään häntä. En tiedä. En osaa nykyään edes tikusta tehdä asiaa vaan käyttäydyn päin vastoin välttelen.753680Anteeksi kun käyttäydyn
niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv603328- 442900
- 152327
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️582069- 461945
Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.381743