Vuosien kKokemuksesta voin sanoa, että tietokoneohjelmistot kusettavat äärimmäisen röyhkeästi pelaajia. On aivan käsittämätöntä, että tätä toimintaa ei oikeasti valvo kukaan.
Älkää sortuko nettipokeriin !!!
ex- peluri
7272
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ray-pokerilla voi olla aavistuksen parempi mahdollisuus kontrolloida peliä, kun
vain suomalisella osoitteella ja pankkitunnuksilla voi pelata. Facebookin Zynga pokeri ilman rahaa ei voine
aiheuttaa pahoja tappiota jos ei sorry ostelemaan merkkejä-
Mutta koska huijaus on tietokenesysteemeissä mahdollista niin se on kansainvälisten pokerisivujen
ansainta logiikka. Alussa annetaan voittaa vähän pitäisi aina poistua ja vaihtaa tunnus ja ip, sitten tyhjennetään alun voitojen toistumista odottava uhri
http://www.fraudpoker.com/forum/
täyttä kusetusta! Nettipokeri on ehkä kaikkien aikojen suurin huijaus, toivon vain että se paljastetaan julkisesti mahdollisimman pian, jotta ihmisten kusettaminen saataisiin loppuun. Talon hyväksi ohjelmoidut pokeriohjelmistot ovat mafialle loputon rahasampo, ilmeisesti jopa RAYn ohjelmisto toimii näin palautteen ja kokemuksieni perusteella.
Itse pelailen netti pokeria, enkä kyllä sanoisi että olisi huijausta. Tosin paljon on lisääntynyt työkseen pelaavat pelurit, jotka ovat raudan kovia pelaajia. Olen huomannut että pöydässä kuin pöydässä on suunilleen 80% näitä säälimättömiä tosi pelureita! loput on niitä pumpattavia apinoita jotka luulevat että tuurilla olisi jotain tekemistä pokerissa. Kaikista ei ole peluriksi koska toistetaan samoja virheitä jatkuvasti, voihan sitä itselleen selittää noinkin kun ei osaa hyväksyä tosi asioita!
se onkin siinä vaiheessa, kun suurin osa pelaajista on hyviä. Sano mitä sanot mutta ilman tuuria et pärjää.
Nettiruletilla huijataan niitä hyväuskoisia, jotka uskoo, ettei huijausta tapahdu.
Kaikki, mikä toimii tietokone ohjelmalla ja sillä, että numerot arvotaan satunnais generaattorilla on täysin ohjelmoitavissa tietokoneelle.
Nettiruletti on huijausta, jos panostaa vaikka yhdelle värille ja jos ei osu, niin tuplaa samalla värillä, niin pitäis muka voittaa mahdottomia summia.
Tällainen panostus ei ole sallittua oikeissa live kasinoissa, mutta netissä on.
Koska se perustuu tietokone ohjelmaan, niin tietokonehan sen määrää mikä numero ja väri tulee.
Fakta on se, että ohjelma antaa pelaajan olla voitolla jonkin aikaa, mutta lopulta pelaajalta rahat hupenevat ja loppuvat.
Pelifirmojen toiminta perustuu huijaamiseen ja huijattavia riittää, eivät ne muuten menestyisi.
sekää enää toimi. ohjelmoitu sillain että jos pelaat vuorotellen väriä nii se voi sitä yhtä väriä antaa 15kertaa peräkkäin. olen kokeillu eikä se enää toimi ku joskus ennen.
Eräs on se että neljän-viiden pelissä on tosiasialliseti vain kaksi tai kolme osapuolta. 2-3 kaverusta pelaavat vierekkäin esim kukin omalla koneella ja omalla mokkulalla. Pelaavat avoimesti toisilleen kortit näyttäen tavoitteena putsata yksinään pelaavat. En ole ikinä pelannut nettipokeria enkä pelaa.