Hei! Nyt tarvitsen kommenttejanne ja kokemuksianne ihan hirveästi! Aion pienennyttää nenäni tämän kevään aikana tai oikeastaan niin nopeasti kuin vain mahdollista. En vain tiedä mihin kannattaisi mennä. Onko kellään kokemusta Karhupuiston sairaalasta?
Tässä olisi paikat jotka ovat päässeet finaaliin, mikä teistä on paras?
Eiran sairaala, Siluetti,Nordströmin sairaala,Karhupuiston sairaala
Kiitos Huimasti avusta!!!!!!
Tässä olisi paikat jotka ovat päässeet finaaliin, mikä teistä on paras?
Eiran sairaala, Siluetti,Nordströmin sairaala,Karhupuiston sairaala
Kiitos Huimasti avusta!!!!!!
Vastaukset 10
Vanhimmat
itse kävin toisella leikattavana,mutta olisi kannattanut mennä kaarlolle.uusi nenäni on tukossa.pienennystä ei edes huomaa eli pitkäksi jäi.pakko leikata uudelleen tukkoisuuden takia,mutta raha ei vielä riitä.leikannut lääkäri ei hinnoissa tule vastaan.ennen leikkausta nenäni oli toispuoleisesti tukossa ja sen lääkäri lupasi loppuvan varmasti.kun ongelmia ilmeni ei hintaa puota vaan ottaisi täyden hinnan.
Itse olen suunnitellut mennä pienennyttämään nenäni ja olen kuullut Hannu Lehtosta kehuttavan kovasti. harmikseni kuulin, ettei enää leikkaa vaan jäi eläkkeelle. Nyt selvisi että tämä Kaarlo on ollut itsensä gurun opissa ja olen lukenut täältä paljon kehuja hänestä. Itse taidan kallistua Kaarloon päin ja taidan mennä Eiraan koska Lehtonenkin kuulemani mukaan leikkasi siellä.
Kun valitset nenälääkäriäsi, älä mene plastikkakirurgille sattumanvaraisesti. Plastiikkakirurgit erikoistuvat tiettyihin alueisiin. Kaarlo leikkaa pääasiassa neniä eli hänellä on merkittävä kokemus ja hän tekee myös oikeita muutoksia. Toki myös muut saattavat leikata, mutta hänellä taitaa olla pääsääntöisesti nenäpotilaita.
Kaarlo leikkasi minun nenäni, kyömyineen ja siitä tuli todella naisellinen ja nätti. Kaarlo on tarkka ja hioo lopputulosta.
Hannu Lehtonen on huippu myös, mutta ei taida ottaa enää uusia potilaita.
Itse olen harkinnut hänelle menemistä. Onko kellään kokemuksia hänestä nimenomaan nenäasioissa?
Kyllä hänkin on leikannut neniä ja häntäkin on kehuttu. Itse en ole leikkauttanut hänellä, mutta kuullut täällä, että kyllä tyytyväisiä potilaita on ollut, en ole kuullut tyytymättömistä.
Ehdottomasti Kaarlolle. Hän on leikannut mun nenäni ja onnistui loistavasti!
Minä kävin Jukka Kostiaisella Mehiläisessä, asiallinen lääkäri, tulos vasta jonkun ajan päästä nähtävissä.
Olin Kaarlolla Klinikka 22:ssa ja voin suositella.
Kaarlolla minäkin, suosittelen lämpimästi.
Noista sairaalavaihtoehdoista, eivät liity kyllä ihan tähän ketjuun, mutta olen käynyt monta kertaa molemmissa, Eirassa ja Klinikka 22:lla. Lieneekö makukysymys, mutta Eiraan olen mieltynyt jostain syystä, siellä oli rehellisesti sanottuna tunnelma, että potilaalle uhrattiin oikeasti huomiota ja kunnolla aikaa. Klinikka 22:lla, vaikka hoito on hyvää, niin tuntui vaan olevan hengenhätä. Aikaa ei yksinkertaisesti ole riittävästi per potilas. Se ei oo pitkällä tähtäimellä hyvä homma
Kai ne perinteet velvoittavat. Eirassa on ja oli eri ilmapiiri.