Ei ollut eläkeet Nordeassakaan tililla?
Ilmariseltako ne rahat loppu?
;mummeli;
9112
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
rahat on kreikassa
Nordea kusettaa
Eläkkeet tulee OP- pohjolan kautta ja OP- pohjolasta oli rahat loppu, soitin kerran kun ei ollut eläke tullut, tuli 3 aikaan iltapäivällä. Ei ole Ilmarisen vika.
haha haha
Kohta eläkkeiden maksun loppuminen on tosi asia.
Tämä oli vasta harjoitus ...
Huvittaa nää mummelit ja ukkelit jotka puhuu "ei lama meitä kosketa, eläkeläiset kyllä selviää".
Mitenkähän selviävät kun eläkkeiden maksu lakkaa?
Buahahahahahahah
Nyt kun ollaan kriisissä niin eläkkeitä pitäisi maksaa vain joka toinen kuukausi.
Kyllä noi eläkeläissontiaiset voivat kiristää vyötä joka toinen kuukausi, ovathan ne laittaneet omat laskunsa meidän maksettaviksi.
Älähän naureskele kun sinä joudut eläkkeelle, tuskin eläkkeitä maksetaan ollenkaan vaan jokaisella on 500e perusraha kuukaudessa, myönnettyjä eläkkeitä ei voi perua, mutta tulevat eläkkeet on vaarassa, sitten nauran minä se parhaiten nauraa joka viimeksi nauraa BuAhhahhaa.
SOSSUN ELÄTTI.
Pankin vaihto!
Nordean tulevien irtisanomisten vuoksi aion huomenna vaihtaa pankkia. Olen Nordean vanha asiakas.Olen ollut tyytyväinen saamaani palveluun,kiitos hyvän henkilökunnan.
Tulkitsen tulevat irtisanomiset siten,että tulevaisuudessa Nordea ei tarvitse enää niin paljon asiakkaita, kuin ennen.Pienempikin henkilökunta riittää. Kiitos kuuluu ehkä Herra BW:lle.Kyllä ahneudellakin pitäisi olla joku raja.
Hyvä tulos ja ihmisiä ulos!!!
Pankinvaihtoni ei varmasti N:n tulosta heikennä,mutta ehkä joku muukin ajattelee ja tekee samoin,kuin minä.
Muulla tavoin en osaa osoittaa myötätuntoani hyvää henkilökuntaa kohtaan.
Kiitos teille!