Asumistuen maksatus myöhässä

Sori, nyt ei voi maksaa vuokraa.
3148
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

sehän on kelalle säästöä. myöhästyttää asumistukesi. sitten lennät kämpästä pihalle, niin mitään asumistukea ei tarvitse enää maksaa. fantastista.

Äänestä
  • muutaman kuukauden kuluttua, niin ei pitäisi olla valittamista vaikka asunnosta ajettaisiin pois. Kaikenlaisia tyhjästä valittajia sitä tälläkin sivulla kirjoittaa.

    Äänestä

  • Rahahan vaan nimellisesti maksetaan vuokralaiselle. Tosiasiassahan se vaan kierttää vuokralaisen tilin kautta suoraan vuokranantajalle.

    Sijoitusasuntojen vuokranantajat tästä tukisysteemistä hyötyy. Siksihän koko systeemi on luotukin. Ei omistusasuntoon juurikaan mitään tukia saa, vuokralla asumiseen kyllä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ja taas! kirjoitti:

Sori, nyt ei voi maksaa vuokraa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu