Toimiva vaihtoehto eläkesäästämiselle

eläkeläinen2011

Varmin tapa turvata vanhuusvuosien talous on hankkia itse tulonsa eikä luottaa eläkesäästöjärjestelyihin, joista kukaan ei tiedä mitä niistä saa vuosien kuluttua. Jos esimerkiksi pistää tänään pystyyn yksinkertaisen nettibisneksen ja jättää sen kasvamaan itsekseen, vuosien kuluttua siitä voi kertyä huomattavasti enemmän tuloa kuin jostain eläkesäästöstä. Nettibisneksen pyöritys ei vaadi edes hyvää fyysistä kuntoa eli sitä voi hyvin harrastella eläkeläisenäkin, ja on vielä paikkaan sitoutumatonta eli palmunkin alta onnistuu. Kannattaa satsata omaan tulevaisuuteensa. Tämän jutun perusteella jokainen voi itse arvioida kannattaako kokeilla: http://www.elontaito.com/Home/affiliate-markkinointi.html

3

737

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eläkeläinen2011

      Totuus on ettei Suomessa pääse hyviin tuloihin käsiksi pelkällä työnteolla kuin harvat ja valitut, kuinka siis pienituloiselta onnistuisi mittava eläkesäästökään? Parin kympin lisä kuussa sitten joskus 70-80 vuotiaana ei paljon lämmitä... Tuo on se minkä eläkesäästöstä lopulta monille jää käteen, jos ei kuolo korjaa nuorempana. Ja vaikka korjaisikin, niin kuka osaa ennustaa milloin lähdön hetki koittaa, kai sitä koittaa säännöstellä niitä vähiä säästöjä niin että riittäisivät vuosikymmeniksi jos niitä vuosia siunaantuu... Jos kuolee sitä ennen ei siis itse ainakaan pääse säästöistään nauttimaan. Oman onnen sepillä on ainakin tuossa suhteessa paljon paremmat prospektit.

      • 17

        Kovaa mainosta, sulla samat kirjoitusvirheet kuin viestiketjun aloittajalla. Seuraavalla kerralla kannattaa vähän enemmän panostaa kirjoutukseen. Ilmaista lounasta ei ole, joten kannattaa tuo affiliate roska kiertää kaukaa!


    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      86
      4670
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      112
      3870
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      190
      3700
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      70
      2113
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1941
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      79
      1298
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      130
      1182
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      154
      1131
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      51
      1034
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      30
      924
    Aihe