Mielestäni Suomi ei ansaitse karjaa enää ikinä. Venäjällä asiat ovat paremmin ja asuisin mielummin venäjällä kuin suomessa. Venjän hallinto on hienostuneempi kuin suomessa ja Venäjältä löytyy vielä neuvosto mieltä. Venäjä on hieno maa ja karjala kuuluu venäjälle. Mielestäni venäjä saisi tulla ja vallata suomen takaisin itselleen ja suomi olisi taas ruhtinaskunta. DIKTATUURI VOITTAA DEMOKRATIAN!!!
Karjala oikealla valtiolla
Itään päin
5266
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Siinä vasta asiaa. Harvoin netistä suoraa ja oikeaa puhetta löytää. Kunnia venäjälle. Nurmikko on vihreämpää aidan takana. Se pätee myös tässä asiassa.
Venäjän Karjalassa on rauhallista, ei ruoholeikkurit pörise koko kesää ja siellä on koirillakin vapaus.
Meikäläinen evakkoukko saa vaivaiset pari tuhatta euroa eläkettä. Saahan sillä ruokaa ja konjakkiakin ihan riittävästi mutta seurassa ei ole kehumista. Mieluimmin minäkin istuskelisin kauniissa Karjalassa pirtin portailla naapuriukkojen kanssa kiljua juoden ja katselisimme miten meidän nuoret vaimot kyntävät ja kylvävät. Voi niitä aikoja!
Tiedättekö missä on Suistamon kaunein paikka?
et mene Venäjälle
olisihan se ihanaa ,jos raja olisi entisellä paikalla!!