ALE bupit boikottiin

Ale Bubit boikottiin, ne on ulkolaisten kantapaikkoja, kesällä kävin kerran niin paikka oli täynnä virolaista, venäläistä ja aasialaista huoraa.
7162
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Alkoholi poikottiin ja laittomaksi. Joka ikinen juoppo hoitoon. Rajat kiinni alkoholin tuonnille.
Eu:ko estää?
Suomalaisen geenit eivät alkoholia kestä, pelastakaa lapset, turvatkaa perheihen kotirauha.
Miksi lapset masentuvat?
Lasinen turvaton lapsuus, juoppovanhempien riidat, häpeä, miksi sallitaan alunpitäen terveiden lasten rikkominen viinaverotuottojen takia?
Haitat tulevat kaikin tavoin kalliimmaksi.
Päihtyneet hoitoon ja alkoholi viemäriin, kotimaa turvalliseksi paikaksi elää.
Loppuisivat erot, masennukset, tapot, pahoinpitelyt, huostaanotot ja kaikkinainen pahoinvointi, mikä säästö siitä aiheutuisikaan, miksei tätä tunnusteta?

Äänestä

Ei "bup" eikä "bub", vaan "pub". Lyhenne nimestä "PUBlic house".

Äänestä
  • Bup niin se on bup vai tulenko vetämään turpaan

    Äänestä

  • 236457645 kirjoitti:

    Bup niin se on bup vai tulenko vetämään turpaan

    Ja kun minä sanon, että se on pub, niin silloin se on ja pysyy sillä nimellä iakaikkisesta iankaikkiseen. Vai iskenkö tekarisi kurkkuun?

    Äänestä

  • ! kirjoitti:

    Ja kun minä sanon, että se on pub, niin silloin se on ja pysyy sillä nimellä iakaikkisesta iankaikkiseen. Vai iskenkö tekarisi kurkkuun?

    Laita kävelykeppis perseesees

    Äänestä

Saati joissa maahanmuuttajat ovat omistajina. Tulee jättää omaan arvoonsa.

Näissä ruokiin lisätään jopa kuvottavia "lisukkeita" kun asiakas vaikuttaa olevan tavallinen suomalainen kristitty.

Tosin tämä ei koska aivan kaikkia maahanmuuttajaravintoloita.

Kreikkalaisia, italialaisia ja kiinalaisia ravintoloita voin lämpimästi suositella. Ruoka on hyvää ja inhimillisissä hinnoissa.

Maahanmuuttajissa on eroja kuten viineissä. Osaa heistä tuleekin arvostaa. Osa puolestaan on biojätettä joka tulisi poistaa keinoja kaihtamatta.

Äänestä
  • ravintolalla ei ole mitään tekemistä asian kanssa.en ymmärrä millä järjellä ihminen on jos heti syyttää ravintolaa...!!!!!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


64564356435 kirjoitti:

Ale Bubit boikottiin, ne on ulkolaisten kantapaikkoja, kesällä kävin kerran niin paikka oli täynnä virolaista, venäläistä ja aasialaista huoraa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu