tänään 17.5. conanissa oli pieni sketsi maista joihin amerikkalaisten ei kannata mennä, siellä seassa oli myös suomi. sketsin jälkeen conan mainitsi jotenkuten näin: "oliko siellä seassa suomi? siellä ollaan nyt vihaisia." no, minulla oli tv:n äänet pois joten en kuullut mitä conan oikeasti sanoi. sanoiko noin vai oliko se vain suomentajan oma juttu?
!!?
!!?
Vastaukset 4
Vanhimmat
Juu, kyllä se noin sanoi.
Mitä muita maita siinä mainittiin?
lista maista, joihin amerikkalaisten ei kannata mennä suurinpiirtein kaikki maat aakkosjärjestykessä, eikä listaa näytetty loppuun. conan sanoi jotenkin "i think i saw finland there... they must be very angry now." tämä varmaan siksi, koska suomi on rankattu yhdeksi turvallisimmaksi maaksi maailmassa, joten amerikkaisten ei siellä tarvitsisi pelätä siellä (toisin kuin esim. irakissa...)
En usko että Conankaan tietää paljon mitään Suomesta. Ehkä sen että se on kylmä ja kaukainen Venäjän naapuri. Tyypilliset amerikkalaiset eivät varmaan ole kuulleetkaan Suomesta.