Härskiä sanoa Ruotsin päämonisteri Reinfeldtiltä, että he haluavat Wikileaksin Assangen kuulusteluihin seksisyytöksistä. Kun katsoo Anna Ardinin ja Sofia Wilenin tietoja, voi vain ihmetellä, kuka on raiskaaja. Mies ei ainakaan.
Entä syyttäjä åklagare Marianne Ny. Varsinainen poliittisen korruption feministimestari kuten Ardin ja Wilen.
Miksi pääministeri Reinfeldt edelleen haluaa Assangen Ruotsiin?
Ruotsi on myynyt atomipommin tarvikkeita Pohjeois-Koreaan ja Iraniin. Aivan samoin kuin Bofors- tykkejä Neuvostoliittoon Suomea vastaan talvisodassa.
Ruotsi on todellinen bluffaaja, pahempi kuin Pohjois-Korea. Kaikissa suhteissa.
TV:n aamu-uutisten mukaan ruotsalaiset eivät tiedä koko asiasta mitään. Mitä? Ruotsilla on pitkä banaanivaltion perinne, valheellisuutta koko ihmisoikeuskuva. Siksi he eivät tiedä eivätkä halua tietää.
Entä syyttäjä åklagare Marianne Ny. Varsinainen poliittisen korruption feministimestari kuten Ardin ja Wilen.
Miksi pääministeri Reinfeldt edelleen haluaa Assangen Ruotsiin?
Ruotsi on myynyt atomipommin tarvikkeita Pohjeois-Koreaan ja Iraniin. Aivan samoin kuin Bofors- tykkejä Neuvostoliittoon Suomea vastaan talvisodassa.
Ruotsi on todellinen bluffaaja, pahempi kuin Pohjois-Korea. Kaikissa suhteissa.
TV:n aamu-uutisten mukaan ruotsalaiset eivät tiedä koko asiasta mitään. Mitä? Ruotsilla on pitkä banaanivaltion perinne, valheellisuutta koko ihmisoikeuskuva. Siksi he eivät tiedä eivätkä halua tietää.
Vastaukset 22
Vanhimmat
On tullut selväksi, että Ruotsin oikeuslaitos on poliitikkojen talutusnuorassa, talouselämä määrää poliitiikan ja oikeuslaitoksen. Lehdet, TV ja radio ovat näiden alaisia. Korruptoitunut Ruotsi. Härski maa
Täällä veropakolaiset suursijoittajat ovat jo saaneet valtionjohdon viis veisaamaan Suomen Perustuslaista ja kansalaisten oikeuksista.
On syytä epäillä vaalivilppiä kevään vaaleissa, sillä tiedotusvälineet ovat äärioikeiston=persut=kokoomus, hallussa ja samoin ovat tietokonejärjestelmät.
Suomen kansa on jo kauan kysynyt, että "kuka niitä sinne oikein äänestää" ? Ja syystäkin on kysynyt, sillä ei niitä ehkä kukaan sinne äänestänytkään, vaan vaalituloksia muokattiin vilpillisin keinoin. Suomessa ollaan paljon syvemmällä, kuin Ruotsissa.
Täällä veropakolaiset "Ryssivät" Suomen ja touhuavat maamme perustuslain vastaisesti ihan omiaan yhdessä Venäjän veropakolaisjohdon kanssa, niissä salaisissa Bilderberg kokouksissa.
Suomessa on todella syytä olla vaalitarkkailijat paikalla kevään vaaleissa ja jo sitä ennen. Pari puoluetta voisi heti poistaa jo puoluerekisteristä ja Yle:n toimittajista ja johdosta karsia puolet.
Vai onko sekin jo EU:n talousrikollisten hallussa ? Kai vielä Aasian suunnalta joku puolueeton taho löytyisi, tai Intiasta ? Äh taitaa olla menetetty maailma, demokratia kuoli, kuten sosialismi aikoinaan.
Oikeudenmukaisuuden toivossa ja hyvien tyyppien takia kannattaa äänestää VASEMMISTOLIITTOA.
Mutta mitä vaikutusta on kun Pohjois-Korea räjäyttää kuten Inan sata atomipommia ympäri maailmaa. On se vähä eri luokkaa kuin suomalaisten pennoset veroparatiiseissa.
Toivottavasti Ruotsi saa osan pommeistana kaupunkeihinsa.
Hän, joka on ollut Ruotsissa, tietää sen valheellisuuden. Nyt sen tietää onneksi koko maailma.
mediamme ja poliitikkomme ovat Ruotsiin päin. Hurri huijaa aina: Teliasonera, Stora Enso, Nordea,
Montako vapaata lehteä on Suomessa. Moniko uskaltaa paljastaa mitään. Voima sanoo olevansa vapaa. Onko edes sekään.
WIkileaks kertoi Lipposen vakoilujutusta.
http://us.mg6.mail.yahoo.com/dc/launch?.gx=1&.rand=3hkmshl4k83h6
Tarja Halonen, toinen stasivakoojista yrittää puhdistaa Liposen mainetta. Samassa ojassa ovat. Tuomiojakin voisi olla avoimempi.
Assange vapaaksi.
Tänään to 10.2.2011 Suomen tasavallan presidentti kielsi virkakuntaa kommentoimasta Wikileaksin paljastamia tietoja Suomesta, Lipposen vakoilusta, Halosen ja nykyisen poliittisen eliitin valtakunnanrikoksiin johtavista asioista. Ei ihme, että Suomi ei ole puolustanut ihmisoikeuksia eikä sananvapautta. Suomi seuraa Ruotsia ihmisoikeuksien banaanivaltiona. Halonen on vedettävä valtakunnanoikeuteen ja erotettava.
Aivan. Ja Suomihan myös lampaana luovuttaa henkilöitä Usaan, kunhan sieltä vain pyydetään. TÖRKEÄÄ. Tämä hallitus tämänkin nuiji läpi. Vain kuolematuomion odotus Usassa..estää luovutuksen. Ilmeisesti 1000vuotta linnaa siellä vielä menee läpi- ja sehän tiedetään, että Usan vankilatuomiot voivat olla mitä vain, ja millä perusteilla vain. Siellä on urakalla jo tähän mennessä sähkötetty ja ruiskuteltu syyttömiä hengiltä väärillä tuomioilla.
Jenkit eivät luovuta omiaan yhteenkään valtioon, eikä siis edes kansainväliseen oikeuteen. Eivät tee sitä ryssätkään. Suomi kyllä lampaana on omia kansalaisia luovuttamassa oitis. Juutalaisetkin saivat osa lähteä suoraan Auschwitsiin.... ei ole meno muuttunut. Luulisi oman maan pitävän huolta omista kansalaisistaan ja tuomitsevan heitä täällä, mutta ei ole kansalla väliä, kun isot pyytelee muualle tuomiolle. huh, mitä toimintaa.
Vaikka luulemme, että meillä on ihmisoikeuksia kannttavia lakeja, se ei pidä paikkaansa. Jos presidentti kieltää virkamiehiään kommentoimasta paljastuneita asioita, olemme kyllä kaukana lintukodista.
Saa nähdä miten Lipponen kieroilee vastauksessaan lauantain suorassa haastattelussa.
Tänään päätetään Lontoossa Assangen olemassaolosta. Jos Assange tuomitaan tai lähetetään Ruotsin banaanivaltioon, se on länsimaisen oikeusperiaatten, tasa-arvon, ihmisoikeuksien ja sananvapauden tuho.
Sharia-laki on sen jälkeen parempi länsimaissakin.
Mielenkiintoista, ilmoittaako YLE Suomen poliitikkojen kähminnöistä. Vai onko YLE poliittisen ja taloudellisen vallan vasalli
No niin. Yle valitsee rahan ja vallan nimet pois arkaluonteisina Wikileaksin tiedoista.
Arvaan: Lipposen, Halosen, Jäätteenmäen, Vanhasen, Wahlroosin, Herlinin, Erkon ja vastaavien nimet.
Wallenberg, Reinfeldt, Borgström, Svenska Dagbladet, Aftonposten, en oikeastaan tiedä, ketkä Ruotsia hallitsevat. Siis poliitikot, raha ja media.
Hienoi juttu, että Kanerva kertoi, että Wikileaksin jutut ovat tosia.
Presidentti Tarja Halonen, on tehnyt paljon pahaa Suomelle ja kieltää vielä alaisiaan kommentoimasta asiaa. Kiistää totuudet.
Mutta on joku rehellinen ja miehekäs mies poliitikkona, Ilkka Kanerva, joka sanookin paljastusten olevan tosia. Ja meidän tulee tietäää juuri näitä asioita.
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/2011/02/1272101/kanerva-wikileaks-paljastukset-pitavat-paikkaansa
Nyt olemme siirtyneet sananvapauden aikaan.
Sananvapaus on niin itsestäänselvyys, ettei kukaan ole kiinnostunut. Vasta vuosia se menettämisen jälkeen sen puolesta aletaan taistella. Nyt on sananvapauden rajapylväs. Presidenttimme on sitä vastaan törkeällä tavalla. Jos Wikileksin puolesta ei tule yhtään valtiota, kaikki on yksilöiden selkänahasta kiinni.
Suomen hallituksen pitää antaa lujan tuen Assangelle vaikka joutuisivat omia komeroitaan paljastamaan.
diktatuurit kaatuvat, kun ihmisille tulee tietoa. Tunisia, Eggypti - muut diktatuurit. Niin näiden on pakko tuhota sanavapudet. Wikileaks on suurin uhka. Ihmetystä heträttää, miksi Halonen, Reinfeldt ja suuret pääomasijoittajat ovat innostuneita katkaisemaan Assangen kaulan. Päättelyn perusteella heillä on siihen aihetta.
Saa nähdä, tuomitseeko Wikileaksin eli sananvapauden vai onkoedelleen stalinisti kuten Halonen ja Tuomioja, Wahlroosin valtakaverit. Kymmeneltä ykkösellä.
Kurjaa, että kurjat valehtelevat, kieltävät sananvapauden, demokratian ja haukkuvat Hesarin päätoimittajaa hurahtaneeksi.
Ja tällainen surkimus on ollut pääministeri ja puhemies - meillä - suåmesa.
Voimme suomalaisina sääliä itseämme.