En tiedä, joko muut ovat tästä kuulleet, minulle tämä oli uutinen:
http://tekniikanmaailma.fi/uutiset/jeep-compass-siirtyy-lahemmaksi-grand-cherokeeta
http://www.jeep.com/en/2011/compass/
Eli muotoilu uusiksi ja saatavana myös trail rated -versiona (korkeampi maavara, alennusvaihteisto) - toivottavasti myös meidän maahantuontiohjelmassamme.
Jeep Compass kunnolla uusiksi!
4wdhi
2
642
Vastaukset
- VW Vatupassi
tiedolla tekisi, kyllä ne pystyy märehtimään vaikka ei kompassi uusiksi menisikään.
- 4wdhi
http://www.aro.fi/lehdisto/tiedotteet/wwwsivusto/lehdisto/20110223_jeep_compass_geneven_autonayttelyssa/
Tuodaan Suomeen vain Freedom Drive I -nelivedolla. Ei trail rated -varustelua. Tavallinen citymaasturi siis sittenkin meillä.
Säästyypähän rahat, kun jatkan ajamista entisellä...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site956092Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto555068SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun574212SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt963809Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost83568Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1143110SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502513Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352449Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat522169Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val211545