Tälläista elämäntyyliä elää mielestäni melko varmasti paatunut Kristitty eli Helluntalainen, jonka käsityksen mukaan kodittomat elävät kadulla siksi, että tahtovat elää juuri siellä.
- Eihän Jeesus voi sallia, että pahaa ON!
Hänen ratkaisunsa ongelmiin on, vaikkei hän todennäköisimmin sitä paljastakaan, antaa olla politiikkaa.
Eli meidän on vain annettava "luonnon kulkea latujaan", mikä on kaunisteltu ilmaus sille, että hankkiudumme yhteiskunnan vähäosaisista eroon antamalla näiden nääntyä nälkään.
Jeesus pitää viedä nälkäisen eteen, ja polttaa roviolla. Jeesus ruokkisi nälkäisiä edes näin!
Kristittyjen forumihäiriköinti
uskis
2
188
Vastaukset
- Olly
Jeesukseksi kutsuttu heppu on kuollut pari tuhatta vuotta sitten, jos oli edes olemassa.
- dsdzd
Aika paska aloitus.
Eikös ateismi-palstalla pitäis puhua ateismista eikä kristityistä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791766
- 108987
- 94874
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa19693- 52674
ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42578Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m166531Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45518Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä25497Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;193466