Vapaaehtoiset maakuntajoukot

naurettavaa!!
isot miehet leikkii tussarilla sotaa kuin pikkupojat.
Suomen puolustusvoimat vielä ymmärrän ja kannatan, mutta nämä kaavaillut maakuntajoukot ovat suorastaan naurettavia.
3507
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mahdatko ymmärtää mitään muutakaan?

Äänestä

Jonnijoutavaa rsuamista. Hemmetinkö virkaa semmosella sakilla on?
Mihin niitä joukkoja tarvitaan muka?

Äänestä

on piilo suojeluskunta joukkoja jos köyhät
ruppee mariseen liikaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


aikoihin eletty kirjoitti:

naurettavaa!!
isot miehet leikkii tussarilla sotaa kuin pikkupojat.
Suomen puolustusvoimat vielä ymmärrän ja kannatan, mutta nämä kaavaillut maakuntajoukot ovat suorastaan naurettavia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu