Mutta Timo Soini loikkii poikkipuiden yli ketterästi. Siis NATO ei ole ajankohtainen kysymys sanoo Soini. So what?
http://tinyurl.com/4otzswh
http://tinyurl.com/4otzswh
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
kysymyksien väistelyltä, sanoisi suoraan että Ei / Juu. Veikkaan että se on ajankohtaista sitten kokoomuksen hallituksessa.
Watu co vutu? Zuku saku naku.
Go persut go!
Kokoomus on perseestä!
"Kokoomus on perseestä! "
Taisi ollakin niin että Persut ovat Kokoomuksesta?
Just oli Silminnäkijä- ohjelma miten häntä heiluttaa koiraa, eli markkinavoimat sanelevat mitä valtiot ja niiden asukkaat saavat tehdä ja ei saa tehdä.
EU:n suunnittelijat, eli Farben AG:n Nazirikolliset (historiallinen, dokumentoitu tosiasia) yhdessä mm. Goebbelsin ja EU-komission ensimmäisen presidentin, Nazi-juristi Walter Hallsteinin kanssa, päättivät puolestamme että EU on varallisuusimuri joka vie myös kaiken päätäntävallan omista asioista kansallisvaltioilta imperialistisille jättiyhtiöille.
Oikeistopuolueet ajavat Ison Rahan asiaa, ja Persut kuuluvat niihin?
Äänestä aitoa Eroa Koiranheiluttaja- EU:sta puolueita, muuten jeesaat maanpettureita!
Taitaapa olla niin, että Soini vie suomea natoon!
ameriikkalaiset, koettaavat pelotella turvallisuusriskillä ja ottaa meijän rahat sillä varjolla pois. Jos myö tarvittas apua, luuletteko te , että ne tullee meille avuks, käy niikun viimeks, 200 äijää tuli katselemaan tonttimaita. Ensinnäkkään ne ei sieltä asti kerkiä meijän avuksi ja toisekseen ei ne 5 miljoonaisen kansan takia viitsi vaivautua. Raha kyllä kelpaa ja menestyvät yritykset, kuten nokia ja laivatilauksissa, avittavat saksalaista, etteivät suomalaiset niitä saa.