Rahoittavat äärioikeiston vaalikampanjaa, eli persuja=kokoomusta.
Soini=Katainen on monikansallisten tuhomonopolien ydinvoimarahalla voideltu.
Ne salaiset Bilderberg kokoukset Venäjän valtionjohdon veropakolaisten kanssa, ovat Suomen Perustuslain vastaisia, eli laittomia.
Soini=Katainen on monikansallisten tuhomonopolien ydinvoimarahalla voideltu.
Ne salaiset Bilderberg kokoukset Venäjän valtionjohdon veropakolaisten kanssa, ovat Suomen Perustuslain vastaisia, eli laittomia.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Suomen Perustuslain rikkomisesta, kansan- ja maanpetturuudesta.
ne koirat yrittävät päästä veräjästä, mutta kansa kostaa aivan varmasti.
Paras konsti kostaa on äänestää Suomeen Vasemmistohallitus !
Sekä Suomen Perustuslain noudattamatta jättämisestä, ei näköjään joudu vastuuseen, kuten kävi Vanhasen tapauksessa.
Jokaisen suomalaisen oikeustajun mukaan, EU oli ja on laiton, Suomen pakkoliittäminen EU:iin oli Suomen historian isoin virhe. Äärioikeiston tavoite on jatkaa sitä virhettä Persujen=Kokoomuksen kautta, eli saamalla nykyhallituksen menolle jatketta Äärioikeiston kahden kokoomuksen kautta.
Porvarit eivät ole työväestön asialla, eivätkä varsinkaan Ay-liikkeen pelastajia, tai köyhän kansan asialla.
Jokaisen suomalaisen tulisi tämä nyt äkkiä käsittää.
Tulevat vaalit ratkaisevat sen, myydäänkö Suomen itsenäisyys lopullisesti, EU:n kautta monikansallisille tuhomonopoleille, ydinvoima-, ase-, sota ym tuhoteollisuudelle ja niiden upporikkaille veropakolais suursijoittajille. Se tarkoittaisi kaikkien kansalaisoikeuksien menettämistä, myös valtion oikeudet päättyisivät siihen.
Käytännössä se tarkoittaa siis Suomen valtion lakkauttamista ja Suomen kansan murhaa, eikä nyt äärioikeiston porvareitten yllytykseen mukaan lähtenyt keskiluokka, ole yhtään sen enempää turvassa siltä kansanmurhalta, kuten eivät tavallisetkaan köyhät.
Eli kovaa sutinaa ja hoputtamista, pelottelua, yllyttämistä ja uhkailua ylläpitävät Äärioikeistolaiset porvarit liikemiehet, Persut=Kokoomus, jotka nyt rehvakkaasti esittävät milloin mitäkin, ovat muka työmiesten ja köyhien puolella, ovat täysin laskelmoitu veto äärioikeistolaisilta, veropakolais porvari Kokoomuslaisilta.
Kokoomus piti jakaa kahdeksi, nykyhallituksen Kokoomuksen suosion laskun varalta. Siitä on kyse, eikä mistään "kansan puolueesta". Koskaan aiemmin ei ole Suomen kansalle valehdeltu yhtä raskaasti päin naamaa. Sama homma kuin taannoisen EU lobbauksen kanssa.
Porvarit eivät ole Suomen kansan puolella, eivätkä Suomen kansan auttajia, saati työväestön oikeuksien puolustajia. Niitä äänestämään erehtyville on yhtä kylmää kyytiä luvassa, kuin nyt on köyhille, eli, jos olet työlläsi ansainnut talosi, kesämökin, autot ja pelit, valmistaudu luovuttamaan ne äärioikeistolaisille Persuille=Kokoomukselle, jos niille äänesi erehdyt antamaan.
Onneksi meillä on vielä Vasemmisto. Siis yksi ainoa puolue on enää työväestön asialla ja Suomen kansan itsenäisyyden puolella. Vasemmisto vastustaa suomalaisten alistamista ilmaiseksi orjatyövoimaksi.
Suomea ei pidä ilmaiseksi, tai muutenkaan, antaa veropakolais suursijoittajaherroille, joiden isänmaa on pörssissä, Cayman Saarilla, Sveitsissä ja Dominikaanisessa Tasavallassa, vain joitakin mainitakseni.
Tallenna viesti, jos haluat lukea ajatuksen kanssa, tämä palsta on äärioikeiston omistuksessa ja työväestön viestejä sensuroidaan.
Työväestöllä on enää yksi puolue, joka puolustaa suomalaisten oikeutta kunnolliseen toimeentuloon, toimivaan Ay-liikkeeseen, lakko-oikeutta ja eläkkeitä, sekä perusturvaa köyhillekin.
tänään kirjattiin perustuslakiin Suomi on EU jäsen maa.
ei ole kuin yksi Vasuripuolue!
Mitenhän tässä kävikään entiselle "menestys puolueelle"????
Onkohan rakkikoiramaisuus kostautunut?
En äänestä tuulimyllyjen puolesta taistelevaa don Arhinmäkeä. Vasemmistoliitto tyhmyydessään häätää kaiken teollisuuden ulos suomesta ydinvoiman vastustuksellaan. Neekerit sisään -työpaikat ulos. Siinä teille vaaliohjelma!
SINUN JA MUIDEN KALTAISTESI ISOJEN TALOUSRIKOLLISTEN AIKEET ON PALJASTETTU.
Suomen kansa tietää jo, minkälaista petosta vaalien kautta te Suomi Soffa, Wincapita ym talousrikolliset Kokoomuslaiset, nyt P-"suomalaiset" nimisen kakkoskokoomuksen kautta olette olleet yrittämässä, mutta petos on paljastettu ja Suomen kansa odottaa nyt jatkotoimenpiteitä,
sillä nyt katsotaan onko Suomessa enää Perustuslakia, tiedotusvälineitä ja talousrikostutkijoita, sillä ilman syytteitä kansan- ja maanpetoksista tämä juttu ei enää tule menemään.
Onneksi asia tuli julkisuuteen ja asiat kytkeytyvät nyt lujaa vauhtia toisiinsa niin medioissa, kuin Suomen Perustuslakia puolustavien tahojen kautta.
Missään toisessa maassa, ei avoimesti pedofiilien ääniä haluava ja sen julkisesti, usein tälläkin palstalla, sanonut, isojen talous- ja seksirikollisen puolue, olisi enää puoluerekisterissä. Suomi rikkoo tällä hetkellä kansainvälisiä lakeja tässä pedofiiliasiassa. Poliisin olisi jo aikoja sitten pitänyt puuttua teidän roistojen toimiinne.
Suomen historin suurin talousrikos aiottiin toteuttaa vaalien kautta, suoraan kansalle päin naamaa valehtelemalla, mutta suunta on onneksi kääntynyt ja nyt alkaa tietoa putoilla jo lehdistön, radion, netin, ym kansan omien tietotoimistojen kautta, joten kansalle valehtelu ei tässä maassa enää onnistu.
Valtakunnanoikeudelle on todellakin töitä tiedossa ja jo ennen vaaleja äärioikeiston talousrikolliset on tavalla tai toisella poistettava puoluerekisteristä. Suomi ei ole mikään "Suomi Soffa", tai Kokoomuksen P-"suomalaiset". Se peli on nyt loppu.
Vaikka te isot talousrikoshuijarit olisitte kirjanneet sinne korruptioministereitten kautta mitä tahansa, ne kaikki kirjaukset ovat Suomen Perustuslain vastaisia, eli LAITTOMIA.
Kehuskelevat täällä Perustuslakiin kirjatuista EU merkinnöistä. Kansan- ja maanpettureita ne ovat.
Se mitä perustuslakiin nyt on kirjattu, on laitonta. sillä EU oli ja on alun alkaenkin ja on edelleen Suomen Perustuslain vastainen, eli laiton, eli mitätön.
Ja sitä paitsikin uuden VASEMMISTOHALLITUKSEN pitäisi ensin hyväksyä se kirjaus, eikä VASEMMISTOLIITTO TULE SITÄ IKINÄ HYVÄKSYMÄÄN.
JOTEN SUOMEN KANSA, JOS RAKASTATTE TÄTÄ MAATA JA KANSAA, HALUATTE PITÄÄ SUOMEN ITSENÄISENÄ OMANA VALTIONAAN, KUNNIOITTAA SOTAVETERAANIEN TYÖTÄ JA UHRAUKSIA, NIIN ÄÄNESTÄKÄÄ KEVÄÄN VAALEISSA VASEMMISTOLIITTOA, joka on se ainut puolue puolustamassa Suomen Itsenäisyyttä.
Myös puolueettomaan tiedonvälitykseen, mutta sitä ei ole tarjolla.
Yle on mennyt alaspäin, kuin lehmän häntä ja sieltä on turha todellisia uutisia ja niiden taustoja hakea.
käyttäytymistä.
Persut kannattavat suomen kansan itsenäisyyttä, he eivät ole olleet myymässä suomea kokkareitten kanssa länteen, eikä vasureitten kanssa itään.
He ovat kannattaneet myös vasemmiston ajamia hyviä asioita.
Odota uutisia, joita on jo tulossa. Nyt käy ohrasesti kapiaisen kaappihomopojalle.
Ota sitä viagraa sieltä kaapin päältä, jos vaikka nysä nytkähtäis lohdutukses....
Kansan vaatimukset isojen talousrikollisten kiinni ottamisesta ja tuomioille viemisestä voimistuvat koko ajan.
On ehkä enää päivien kysymys, kun niitä oikeita uutisia alkaa ilmestyä, loputtomiin ei porvarimediakaan enää pysty vaikenemaan siitä, minkä kansa jo tietää.
Laittakaa sanaa kiertämään. Me vaadimme oikeutta jokaiselle suomalaiselle, kunnolliseen toimeentuloon ja perusturvaan. Työtä, toimeentuloa, Vasemmiston sisältä päin johtamia, toimivia Ay-liikkeitä, lakko-oikeuksien vahvistamista.
Suomen Perustuslakia rikkovat korruptioministerit on vietävä Valtakunnanoikeuteen tuomittaviksi.
Suomi ei ole enää oikeusvaltio.