puolesta että Jumala siunais ja varjelis meitä ja auttais meitä eteenpäin.Mä tarvin esirukousta kun mulla on valtavavat pelkotilat ja määrätyt asiat vaivaa mua jatkuvasti ja aina vaan se sama asia tulee esille ,en jaksa kohta enää tän asian kans ,tunnen että en muuta enää ajattele kun tätä asiaa ja se tekee musta pelokkaan enkä uskalla kohta mennä uloskaan.Olen jättänyt syntini golgatan ristille.Jumala teitä kaikkia siunatkoon
Pyytäisin esirukousta itseni ja perheeni ja omaisteni
Jeesus on herra
4136
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Rukoilen puolestanne! Kannattaa mennä myös uskovan papin luo keskustelemaan. Jakakaa taakkanne näin.
"Kannattaa mennä myös uskovan papin luo keskustelemaan."
Mistä tietää onko pappi uskova?
Nimimerkille: "Jeesus on herra"
Olit rohkea, kun uskalsit kertoa pelkotiloistasi ja vaikeuksistasi. Jeesus Kristus, katkaise Sinä kaikki muutkin pelon kahleet nimimerkin elämästä ja siunaa ja varjele hänen perhettään ja läheisiään. Sinä Jeesus olet todellinen herrojen HERRA! Anna kaikkinainen apusi tälle lähimmäisellemme ja hänen rakkailleen!
(Minullakin on joskus ollut käsittämättömiä pelkoja ja pelkotiloja. Pääsin niistä eroon lukemalla ääneen Jumalan sanaa, hengellisiä lauluja ja virsiä laulamalla ja rukoilemalla ja puhumalla asioista elävässä uskossa oleville ihmisille, jotka rukoilivat puolestani.Tunnustin myös kaikki syntini(ennustajilla ja selvänäkijöillä käynnit) eräälle vastaavin voimiin aikoinaan sekaantuneelle uskovalle ja hän rukoili VAPAUTUSrukouksen. Siitä vasta tuli minulle todellinen vapaus, ilo, rohkeus ja siunaus elämääni.)
"Kannattaa mennä myös uskovan papin luo keskustelemaan."
Mistä tietää onko pappi uskova?
Seppo Juntunen on uskova pappi:
http://www.rukouspalvelu.fi/