Kyllä on kummallista

Onko sähköpostiensa hävittäminen rikollista ? Kai nyt omat kirjeensäkkin saa polttaa ???
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011021713202864_uu.shtml
6120
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Nykyään on rikollista mikä vaan, jos sattuu syyttäjä sille päälle !

Äänestä
  • ne on aina pahanteossa,jos ei tekemässä, niin ,ainakin suunnittelemassa.

    Äänestä

  • Nykyään saa olla ihmiset todella tarkkana,sillä
    käräjille voi joutua mitä lapsellisimmista syistä.
    Puun kaato omasta pihastakin voi johtaa
    syytteeseen.

    Äänestä

saa. Mutta kuten huomaat, Matti kummastelee kuka sen on tehnyt. Ja toisten postien hävittäminen tuskin on laillista.

Äänestä
  • Hassusti katosi sähköpostit juuri ennekuin krp aloitti esitutkinnan ja takavarikoi matin sähköpostilaatikon.
    Matti ei muista/tiedä minne ja miten postit katosi!
    Matti ei varmaan edes muista että oli Suomen pääministeri.
    Varmaan sanoo jotain "En muista olleeni pääministerinä, en tiedä enkä muista kuka on ollut mutta en varmaankaan minä"

    Äänestä

  • äpäläskäpäläs kirjoitti:

    Hassusti katosi sähköpostit juuri ennekuin krp aloitti esitutkinnan ja takavarikoi matin sähköpostilaatikon.
    Matti ei muista/tiedä minne ja miten postit katosi!
    Matti ei varmaan edes muista että oli Suomen pääministeri.
    Varmaan sanoo jotain "En muista olleeni pääministerinä, en tiedä enkä muista kuka on ollut mutta en varmaankaan minä"

    Jos Matti ei olisi hävittänyt postejaan, olisi sitten rääkytty, että kyllä on tyhmä mies !

    Vaikka oltas missä poliisivaltiossa, ei kukaan halua, että sinun postejasi luetaan.
    Tässä nähdään, että mikään asia ei nykyään ole turvassa kaikenmaailman kytiltä jotka vuotava kaiken mediaan.

    Olisi syytä sopia salakielistä, mitä käytetään !

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nykyään ?? kirjoitti:

Onko sähköpostiensa hävittäminen rikollista ? Kai nyt omat kirjeensäkkin saa polttaa ???
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011021713202864_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu