Tällä palstalla on häiriköinyt pitkään milloin miksikin itseään nimittävä henkilö. Milloin on Bizou, milloin 1 jne, milloin ap, näitä nimimerkkejä riittää.
Tälläinen häirikkö on helppo tunnistaa.
Tämän viestin lähetti viime yönä
nautintoni 17.2.2011 00:41
Minä olen niin suuri ressukka että käyn suomi24 provoilemassa ja pilkkaamassa.Sitten rääkäisen oikein älyvapaan vastineen kun pääsen mieleni päähän.Se on tavallaan henkistä itsetyydytystä toisten kustannuksella.Mitä tyhmempi juttu sen paremmat fibat.Olenhan niin lapsenmielinen ettei toiset meinaa oikein ymmärtää.
Ihanaa suvaitsevainen suomi!
En aio itse vastata enää tälle pilkkaajalle, jota "toisellakin" nimellä kutsutaan.
Voi tietyst olla kyseessä henkinenkin sairaus. Perverssiä.
Kansallisuutta en rupea arvailemaan.
Oli miten oli, olemme kaikki yrittäneet ymmärtää ja omalta osaltamme auttaa, mutta ei ole aihetta enää.
Ortodoksi uskaltaa katsoa pahaa silmästä silmään. Siksi moni on vastannut.
Laitan tämän tiedoksi.
Älkäämme vastatko tämän henkilön pilkkaan enää..
Keksiköön uudet "fibat". Voimme itse tehdä ilmoituksen häiriköinnistä suomi24:lle.
Tähänkin viestiin tulee "rääkäisemään", voi olla että rupeaa sitten vastailemaan itselleen, kuten on tehnyt aikaisemmin.
Voi olla että uhkailee "rikosilmoituksella", "rasismilla" yms. Uhkailkoon.
Moni meistä on liian hyväuskoinen, siksi laitan tiedoksi.
Tälläinen häirikkö on helppo tunnistaa.
Tämän viestin lähetti viime yönä
nautintoni 17.2.2011 00:41
Minä olen niin suuri ressukka että käyn suomi24 provoilemassa ja pilkkaamassa.Sitten rääkäisen oikein älyvapaan vastineen kun pääsen mieleni päähän.Se on tavallaan henkistä itsetyydytystä toisten kustannuksella.Mitä tyhmempi juttu sen paremmat fibat.Olenhan niin lapsenmielinen ettei toiset meinaa oikein ymmärtää.
Ihanaa suvaitsevainen suomi!
En aio itse vastata enää tälle pilkkaajalle, jota "toisellakin" nimellä kutsutaan.
Voi tietyst olla kyseessä henkinenkin sairaus. Perverssiä.
Kansallisuutta en rupea arvailemaan.
Oli miten oli, olemme kaikki yrittäneet ymmärtää ja omalta osaltamme auttaa, mutta ei ole aihetta enää.
Ortodoksi uskaltaa katsoa pahaa silmästä silmään. Siksi moni on vastannut.
Laitan tämän tiedoksi.
Älkäämme vastatko tämän henkilön pilkkaan enää..
Keksiköön uudet "fibat". Voimme itse tehdä ilmoituksen häiriköinnistä suomi24:lle.
Tähänkin viestiin tulee "rääkäisemään", voi olla että rupeaa sitten vastailemaan itselleen, kuten on tehnyt aikaisemmin.
Voi olla että uhkailee "rikosilmoituksella", "rasismilla" yms. Uhkailkoon.
Moni meistä on liian hyväuskoinen, siksi laitan tiedoksi.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Sulta taisi nyt kuule se kiusattava karata käsistä.
Mahtaa harmittaa.
Olen tehnyt ilmoituksen ylöspidolle tästä häiriköstä, joka herjaa ja pilkkaa tällä palstalla.
Jos joku muukin on lopen kyllästynyt ko henkilön herjaukseen, niin tehkää ilmoitus.
Mielestäni ei ole aiheellista että yksi henkilö saa riehua täällä loputtomiin. Viittaan aloitukseeni.
Jos seuraatte palstaa, niin tämä sama henkilö on käyttänyt koko iltansa täällä herjatessa.
Henkilö voi mennä asialliseen hoitoon. En siis missään nimessä tuomitse, vaan totean, että ei näin henkisesti terve ihminen käyttäydy.
Ei tavallisessakaan elämässä sallita yhden henkilön häiriköidä.
Ei ole mitään aihetta vastata tälle henkilölle (kukaan ei ole tosin vastannutkaan tämän päivän aikana)
sinähän se juuri vastasit.
Minäkin olen raportoinut ylläpitoon ja kohta vaikka minne.
Tarkoitit varmaan että sinun reviirillesi ei voi tulla ketään kunnollista keskustelijaa vaan haluat häiriköidä täällä yksinvaltiaan tavoin niinkuin olet tehnytkin jo aikojen alusta.Helpostihan sen huomaa kun menee aivan keskustelujen alkulähteille.
Olen siis tehnyt ilmoituksen ylläpidolle täällä liikkuvan häirikön tämän palstan, täällä liikkuvien ihmisten ja ortodoksisen kirkon röyhkeästä pilkkaamisesta ja herjauksesta. Häiriköitsijä on itsekin (omaa tyhmyyttään) tunnustanut näin tehneensä (katso aloitus).
Liitin tiedotuksen ko henkilön jälkeen siksi, koska useimmat lukevat vain viimeisimmän viestin.
Uusi asiani oli kehottaa muitakin tekemään ilmoituksen ylläpidolle, että saisimme tämän palstan asialliseksi.
Tämä palstahan ei kuulu minkään tietyn laitoksen terapeuttiseksi roskasankoksi, joten on aiheellista ryhtyä toimiin.
On myös tärkeää tehdä muille tälle palstalle kenties tulevien tiedoksi, että tavalliset ortodoksit eivät käyttäydy näin ja että kyseessä on ainoastaan tällä palstalla häiriköivän "ei-rehdin ja- jolla on muitakin nimiä" kirjoitukset.
Tämä herjaaja saa tiedottaa vaikka minne, hän ei pelottele ketään.
Jokainen tunnistaa, milloin häirikkö kirjoittaa viestin, käyttipä hän sitten mitä nimimerkkiä hyvänsä tai vastailee itse itselleen, ottaa jonkun toisen nimimerkin käyttöönsä jne.
On aika että ylläpito tarttuu asiaan. Ylläpito tarttuu kuitenkin vain silloin asiaan, kun sille tehdään ilmoitus. Joten jos haluatte asiaan parannusta, niin tehkää ilmoitus!
tee vaan mutta voinen sanoa että tuskin auttaa ja voin kertoa sinulle senkin että olen ollut täällä tasan 1-2 kk en sen pidempään että en ole ap enkä kukaan muukaan että senkun jatkat ajojahtiasi ihan rauhassa hamaan tulevaisuuteen.Sinua taitaa kiukuttaa kun et ole vain ja ainoastaa sinä yksin joka saa täällä mesoa miten huvittaa ja haukkua räksyttää ja nimitellä muita.. arvailla nikkejä (mitäs sillä on väliä kuka minkäkin on kirjoittanut ellei ole palsta riippuvainen ja kiinni omanarvon tunnossaan)
Katsoppas hieman omia toimiasi jos yhtään ymmärrät.Sinä täällä häiriköit muita olet minusta aivan sekaisin jos totta puhutaan.Kukaan normaali ei herjaa ja nimittele, arvaile nimimerkkejä ja jos rekisteröi nikkinsä sinä aloitat haukkumis ja ajojahdin.Sinä olet nettikiusaaja ja minä odotan vain sitä että saan painaa sitä seuraavaa nappia tuossa alhaalla .Et taida tietääkään mikä nappi se on.Eli jatka vaan kyllä minä jaksan odottaa että hermosi repeävät ja teet viimeisen virheesi. :)
Minä olen sinä päivänä todella iloinen kun saan painaa sitä toistakin nappia muutakin kuin ylläpidon.Se ei näes ole ilmoittajan ongelma jos viesti rikkoo käyttösäännöksiä vaan se on aivan sinun oma mokasi silloin.Siitä on muita turha syytellä :)))
Eli taas meni sinulla hieman pieleen arvaukset.Ja sinä jos kuka olet tääällä häiriköinyt ja haukkunut ihmisiä hamasta palstan alusta saakaa toisin kuin minä kirjoitellut asiallisia aloituksia vasta 2 kk sitten.
Ja tee palvelus ota omissa kirjoituksissasi ja nettikäyttäytymisessä huomioon ne käyttösäännkset myös.Älä aina sovella vain muihin.Taitaa kuitenkin olla niin että vain sinä niitä rikot täällä.
Ai niin ja vielä yksi asia.Taitaa vähän kiukuttaa kun saa omaa lääkettään eikä tiedä kuka sen vastineen on kirjoittanut. :) voi voi ...
Mutta Iloista Visertäjää Jumala rakastaa katkeria riidanhaastajia ei...
Oletkohan aivan terve henkisesti kaveri?
Täytyy myöntää, että tilanne on korjautunut.
Täällä alkaa olla jo ihan siedettävää.
Palikka olen edelleenkin täällä :D
Olet typeristä typerin provokaattori joka vain haukkuu toisia :)
kummaa kyllä tyyppi haukkuu rekisteröityneitä nimimerkkejä jotka on tunnistettavissa henkilöinä...jopa omien kuviensa kanssa ja puskasta itse huutelee ilman mitään rajaa tai ylläpidon puuttumista vaikka viestit on asiattomiksi havaittu ja olmoitettu selkeästi suoli24 sääntöjen vastaisina
Minulta on menneet bizout ym. ohi mutta onko tällä palstalla Aikusten Oikeesti MITÄÄN ylläpitoa?
Miten saa aloittamiaan ketjuja pois? Ei mitenkään? Vahtiiko täällä kukaan kommentteja? Ei?
Ei ole odota vaan että joudut vuorostasi noiden hampaisiin.Täällä on joku sairas ja vainohullu arvuuttelemassa oman sekaisen maailmansa mielikuvia.
Suoli24 ei reagoi mitenkään noihin häiriköihin.Jos soitat vaakuttelevat ja käskevät hakea sheriffin paikkaa.Mutta heillä on siihen omat ehtonsa.Pitää olla kaksi nuolijaa suosittelemassa.Muuten ei auta vaikka olisit ympi rehellinen ja vaikkapa itse presidentti.Palveluun soittaminen maksaa hunajaa eikä auta yhtään mitään.
Tätäkään viestiä eivät ole saaneet poistetuksi vaikka siitä on ilmoitettu asiattomana jo monet kerrat....
Voit miettiä mikä tälläinen palsta on...
Omat ketjunsa voi yrittää poistattaa ylläpidon kautta. Jos tulee katumapäälle tai muuten kokee viestiketjun menneen liiallisuuksiin tai loukkaavaksi. Itse olen saanut poistettua aloittamani viestiketjun ainakin kolmeen eri otteeseen ylläpidon kautta. Ilmoitin asiattomasta viestistä ylläpidolle perustellen asiallisesti ne syyt miksi poiston haluan. Kannataa sinukin kokeilla.
Oh no!!! :( Joskus VUOSIA sitten kun kirjoittelin tänne (siis en ortod. palstalle vaan muuanne) niin sain kyllä nopeasti ketjun/viestin poistettua, kun täällä oli sheriffit ja kaikki. Kyllä on huonoksi mennyt!
Onhan se ihan kauheeta, ihan "rasismillakin" on jo uhkaillut meitä, hirveetä.
Semmosekshan se menee kun useimmat kirjoittajat ovat itse niin ääliöitä, että tuovat tänne aiheita omista herätysliikkeistään ja vielä väittelevät niistä, vaikka tämä onkin ortodoksinen keskustelu.
Sinä se sellainen olet ja luulosairas ettet kuuluisi jopa papistoon ihan?Olen kuullut erinäisiä asioita erinäisistä ihmisistä ja heidän luonteenpiirteistään.
Oletat omia olettamuksiasi ja sitten haukut musta tuntuu tuntumalla kaikkia.Taidatkin ollla niitä sisäpiiriläisten netti vaikuttajia.Saitkos nenillesi kerrankin ja naiselta.Et tainnut onnistua alistamaan aivan kaikkia.Mahtaa jurppia.