Siinäpä kysymys tulikin, vaihto harkinnassa.
Vastaukset 4
- dha
Höh! Eikö kukaan osaa antaa osviittaa onko esim Concerta 36 vahvuudeltaan ja teholtaan verrattavissa Equasym 40:een, vai kenties isompi, pienempi..??
- jfdljlj
mä söin 3x36mg concertaa, niin että aamulla yks ja parin tunnin päästä kaksi. nyt syön equaa 3x30mg, niin että otan aina neljän tunnin välein. oon sitä mieltä ettei tehoa tarpeeeksi, jo tietty siitä syystä etten ota niitä kerralla. jotenkin hankalaa on kun lääke vapautuu niin eri lailla. mulla e:ssa ei riitä teho kuin 4h, vaikka pitäisi olla pitkävaikutteisempi. mietin ettö pitäiskö lekurilta pyyttää vielä 10mg e:a tohon päälle. kun otin 2x30mg e yhtä-aikaa oli liikaa.
- ahd
Okei.. Kylläpä kuulostaa isoilta annoksilta, kun olen lasten annoksiin tottunut. Minkäkokoiselle/ ikäiselle yleensä sopii equasym 40?
- pilleri....
En ole varma, mutta luulisin et n. 2mg/painokiloa kohden vuorokaudessa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1102311Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???231004- 71912
- 103906
- 48845
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha570845- 82738
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76670- 66635
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik30627