Siinäpä kysymys tulikin, vaihto harkinnassa.
Mikä annos equasymiä vastaa concerta 36:tta?
4
485
Vastaukset
- dha
Höh! Eikö kukaan osaa antaa osviittaa onko esim Concerta 36 vahvuudeltaan ja teholtaan verrattavissa Equasym 40:een, vai kenties isompi, pienempi..??
- jfdljlj
mä söin 3x36mg concertaa, niin että aamulla yks ja parin tunnin päästä kaksi. nyt syön equaa 3x30mg, niin että otan aina neljän tunnin välein. oon sitä mieltä ettei tehoa tarpeeeksi, jo tietty siitä syystä etten ota niitä kerralla. jotenkin hankalaa on kun lääke vapautuu niin eri lailla. mulla e:ssa ei riitä teho kuin 4h, vaikka pitäisi olla pitkävaikutteisempi. mietin ettö pitäiskö lekurilta pyyttää vielä 10mg e:a tohon päälle. kun otin 2x30mg e yhtä-aikaa oli liikaa.
- ahd
Okei.. Kylläpä kuulostaa isoilta annoksilta, kun olen lasten annoksiin tottunut. Minkäkokoiselle/ ikäiselle yleensä sopii equasym 40?
- pilleri....
En ole varma, mutta luulisin et n. 2mg/painokiloa kohden vuorokaudessa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!
Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!1102443- 842131
- 561687
Nyt tiedän
Että joku on lahjonut jonkun tai olemme idiootteja. Nuo kokkareiden päsmärit tuli valituksi valtuustoon. Onnea vaan kai581652- 1551570
Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin
"Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I461466Oletko ymmärtänyt
Oletko ymmärtänyt jotain kaivatustasi lähiaikoina tai oletko muuttanut mielipidettäsi kaivatustasi?1531460- 1121200
Kepun hegemonia jatkumassa vankkana Puolangalla
Tuuliviirien vallankumous jäi pahasti piippuun!261186Paraneeko ilmapiiri nyt?
Paraneeko kunnallispolitiikan ilmapiiri nyt kun persuilla meni vaalit päin pers3ttä ja änkyräpersut tipahtivat vilttiket261168