vai kipeitä, miksi pitää haalata kaikenmmailmnan romuja tänne, sitten itketään kun ei tämä paska toiminutkaan. Sitten laitetaan yhteiskunnan (veronmaksajien) rattaat laulamaan kun minä ostin tuolta virunperältä tällaisen paskan niin enkö minä saa mitään kuluttajanoikeutta suomesta. Voi taivas sentään.
Onko Suomalaiset niin köyhiä
haistakaa sanonko
12399
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Taas yksi asuntovaunussaan paleleva "autokauppias" uikuttaa. Tuokaa lisää vaan ulkomailta niin saadaan nämä muihin hommiin.
...tarvitse niitä tänne raahata!?!
Yritä vaan myydä niitä takapihasi mätisäkkejäsi - jos joku on niistä kiinnostunut
pallisi niin et sitten pässi uikuttaisi täällä. Vitun ryssä.
...joka on ostanut auton Saksasta - laatupeli ja edullisesti.
En siis ostanut mätisäkkiä sinun kaltaiseltasi jopparilta! Paljonko lumitojota muuten nykyisin maksaa?
että tajuavat ettei käytettyä kannata ostaa suomen suolaisilla teillä marinoituja, ylihinnoiteltuja ja huonoilla varusteilla myytäviä romuja.
oli ajettu 380 km, uudenveroinen ja takuu voimassa kaksi vuotta, hinta oli 5000 euroa vähempi kuin uuden.
Revi siitä köyhä.
...alennusta oli prosenteissa?
Löytyykö niitä semmoisia joppareilta?
Kyllä se 5 tonnia on tavallisessa perheautossa jo paljon rahaa.
...vastannut kumpaakaan kysymykseeni...
Luotettavaa toimintaa.
olet kuin sulo vileeni "ku sain niin halvalla", mutta et toope tajunnut, että ostit auton jota kukaan ei halua. Säästit kyllä kun katsoo maahantuojan suositushintaa, mutta suositushinnat on aina suositushintoja. Autosta kuin autosta uutena saa heti muutaman tonnin alen kun käteiskauppa on kyseessä. Ja silloin saa juuri sellaisen kuin haluaa. Kovalla alella myydän ne joita kukaan ei halua. Sitten tulee Sulo Vileeni ja ostaa pois kun saa niina HALVALLA!
niin sehän on UUSI auto - ainakin ALVin osalta kun tuodaan suomeen.
Taidat horista muutenkin...
Ainakin Saksasta tuodut ovat paljon paremmassa kunnossa kuin vastaavan ikäiset "suomi"-autot, ja maksavatkin vähemmän. Miksi siis elättäisin suomi-kauppiasta?