Sisäpesun

Moi!
1) Käytättekö jotain puhdistusaineita, kun esim. pyyhitte auton sisäpinnoilta pölyt pois, vai pyyhittekö pelkällä kostealla rätillä?

2) Onko olemassa hyvää keinoa plyyshipenkkien siistimiseen? Pitäisi saada karvat ja muut töhnät niistä pois.

Kiitos!
2356
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Minä käytän ikkunanpuhdistusvaahtoa myös muovipinnoille. Jälki on hyvää.

Äänestä

Pelkät pölyt pölyhuiskalla, ja isommat liat laihalla lasinpesuaine/vesi seoksella. Plyysistä lähtee nöyhdät vaateharjalla aika hyvin (riippuu kyllä varmaan plyysistä kuinka hyvin).

Äänestä

Kommentoi aloitusta


suorittaminen kirjoitti:

Moi!
1) Käytättekö jotain puhdistusaineita, kun esim. pyyhitte auton sisäpinnoilta pölyt pois, vai pyyhittekö pelkällä kostealla rätillä?

2) Onko olemassa hyvää keinoa plyyshipenkkien siistimiseen? Pitäisi saada karvat ja muut töhnät niistä pois.

Kiitos!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu