Suomalaisten valvontaa lisätään

Ei edes Pohjois-Koreassa ole näin valvottua ja säänneltyä elämää mitä Suomessa. Suomalaisilla ei ole mitään vapauksia minkään asian suhteen ei edes oman elämänhallinan suhteen.

http://www.iltalehti.fi/autot/2011022013223677_au.shtml
4105
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Saahan suomalaiset sentään kiertää pillurallia ja ihmetellä maailmanmenoa keskenään illanistujaisissa sekä jokamiehenoikeudet kerätä metsästä marjoja.

Äänestä

huristella ittelles sakot noiden peltipoliisien valvomilla teillä?Hillitse kaasu jalkaa, niin ei mitään ongelmaa.

Äänestä

Minun aikanani intissä oli kansalaisoikeutena pystykorvan lukon jousi, sen sai laittaa kumminkin päin miten vain halusi.

Äänestä

Tottakai ne joilla on tapana ajaa ylinopeutta närkästyvät tästä mutta ne jotka ajavat sallittua nopeutta, eivät edes huomaa koko asiaa.

Kun kyltissä lukee 80 niin se, omituista kyllä joidenkin mielestä, todella tarkoittaa 80kmh kun taas joidekin mielestä 120 on oikea vauhti. Tästä voi päätellä, että osa autoilijoista ei tunne numeroita ja pahoittavat mielensä sakon saapuessa ja parhaassa tapauksessa kortti pannaan lisäksi kuivahtamaan. Tämä edistää liikenneturvallisuutta kun hörhöt saadaan pois liikenteestä.. heillä ei ole tarvitavia kykyjä sen enempää ajaa autoa kuin osata numeroita.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rajua meininkiä kirjoitti:

Ei edes Pohjois-Koreassa ole näin valvottua ja säänneltyä elämää mitä Suomessa. Suomalaisilla ei ole mitään vapauksia minkään asian suhteen ei edes oman elämänhallinan suhteen.

http://www.iltalehti.fi/autot/2011022013223677_au.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu