Puola myönsi - Lentäjät teki virheen.

Asiaa turhaan sotketaan politiikalla sanoo Puolan ulkoministeri. Joillekin russofobisille on ollut kova paikka se, että Venäjä ei olekaan syyllinen onnettomuuteen. :)
13281
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat
  • Haist nyt jo löysä paskas ja ammu äitees ku sut väänsi.

    Äänestä

Ole lentäjän virhe jos päällikkö pakottaa uhkailemalla laskeutumaan sellaisissa olosuhteissa jotka lentäjät olisivat halunneet välttää.

Äänestä
  • kuonoon. Joka aluksella on päällikkönsä eli kapteeninsa lentokoneessa. Siellä ei saisi nappulat kaulassa määrätä. Eli lentäjän virhe.

    Äänestä

Venäjä sen teki. Nykyjohto uhkailtu hiljaiseksi toisinnolla.

Äänestä
  • sen alas kerrotaan virossa ja karjalan palauttajissa. Varmaa tietoa nääs...

    Äänestä

  • Huvittunut. kirjoitti:

    sen alas kerrotaan virossa ja karjalan palauttajissa. Varmaa tietoa nääs...

    Heh, heh.

    Äänestä

ampuneet ns. Mainilan laukaukset. Kamalia russofoobikkoja.

Äänestä
  • Se ei totta tosiaan pidä paikkansa! Hyvä huomio.

    Äänestä

  • Iiro-1 kirjoitti:

    Se ei totta tosiaan pidä paikkansa! Hyvä huomio.

    Juu Eihän Neuvostoliitto ylipäätään koskaan sotinut Suomea vastaan.
    Suomalaiset vain kävivät Neuvostoliiton puolella esittämässä sotateatteria.
    Ja luovuttivat Petasmon ja Karjalan Neuvostoliiton elätettäväksi.

    Äänestä

  • .................. kirjoitti:

    Juu Eihän Neuvostoliitto ylipäätään koskaan sotinut Suomea vastaan.
    Suomalaiset vain kävivät Neuvostoliiton puolella esittämässä sotateatteria.
    Ja luovuttivat Petasmon ja Karjalan Neuvostoliiton elätettäväksi.

    Mitäs suomalaiset läksivät.

    Äänestä

  • että venäläiset olisivat ampuneet itse itseään. Kamala russofoobikko koko ukko.

    Äänestä

Kyllä takana olivat rothschildien globaalia diktatuuria ajavat tahot.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Huomaava mies kirjoitti:

Asiaa turhaan sotketaan politiikalla sanoo Puolan ulkoministeri. Joillekin russofobisille on ollut kova paikka se, että Venäjä ei olekaan syyllinen onnettomuuteen. :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu