Mitä hyötyä on passeista,jos

tänne voi tulla tosta vaan anomaan turvapaikkaa ihan turha on mitään papereita pyydellä.
487
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

ei pääsee,kun hirveen paperisodan jälkeen sisään ja tänne ei vaadita mitään papereita musuilta itseltään onko rajalla kenties liikaa reikiä.

Äänestä

Biopassit heti käyttöön.
"Mikä erottaa possun possusta,jos ollaan kaikki possun näköisiä"?

Äänestä

viisumeista luovutaan, räjähtää tuo homma täysin käsiin.

Venäjällä saa pienellä rahalla teetetyksi itselleen passin toisen henkilkön tiedoilla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


8+6 kirjoitti:

tänne voi tulla tosta vaan anomaan turvapaikkaa ihan turha on mitään papereita pyydellä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu