Kuka tietää?

Vaihdettiin autoa 14.2 ja 23.1 tehtiin vakuutus ja tehtiin omistajan vaihdos. Konttorilla akka rupes sepustamaan että myöhässä yhden päivän ja että tulee vakuutus "sakkoa".?
7-päiväähän se aika on. Edellisestä autosta ainakin,vakuutus yhtiöltä tuli paperi jossa viimmeinen vakuutuspäivä on 14.2. Eikös myyntipäivän verot ja vakuutukset maksa myyjä???
3342
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

miten tohon sun asiaan liittyy toi 7 päivän aika jona omistajan vaihto ilmoitus on tehtävä ?
noin niinko äkkiä laskien sulla on menny siinä asiassa melkein vuos.

Äänestä
  • Viisastelija! meni tosiaan joo kuule vuosi melkein mutta syy ei ollu kuule ihan mun vaan anopin joka tarjos väkevää aattona ja kaikki kuule pimeni kuule.

    Äänestä

  • auttakee tyhmäää kirjoitti:

    Viisastelija! meni tosiaan joo kuule vuosi melkein mutta syy ei ollu kuule ihan mun vaan anopin joka tarjos väkevää aattona ja kaikki kuule pimeni kuule.

    Kun 15. päivä alkaen lasketaan 7 päivää eteenpäin, niin silloin vakuutus olisi pitänyt tehdä.
    Vihje: Se ei ole 23 päivä !

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


autakee tyhmäää kirjoitti:

Vaihdettiin autoa 14.2 ja 23.1 tehtiin vakuutus ja tehtiin omistajan vaihdos. Konttorilla akka rupes sepustamaan että myöhässä yhden päivän ja että tulee vakuutus "sakkoa".?
7-päiväähän se aika on. Edellisestä autosta ainakin,vakuutus yhtiöltä tuli paperi jossa viimmeinen vakuutuspäivä on 14.2. Eikös myyntipäivän verot ja vakuutukset maksa myyjä???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu