Miksi pidän Suomesta, kertoili somali

Kaupasta saa ruokaa,juomaa ja tavaroita maksamatta. Sakkolaput saa jättää maksamatta, ja rahaa saa ilmaiseksi sosiaalihuollosta. Somaliassa elelee ruhtinaaksi kuulemma kun Suomessa aikansa kerää rahaa eri tavoin

Näin jutteli somali suomalaiselle bussissa
388
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

suomen laki on sellainen asia, ettei kukaan täysipäinen sitä oikeudenmukaisena pidä.

Äänestä
  • Suomi on hölmölänä tunnettu maa mm. Somaliassa

    Äänestä

Sitten jos joutua merihätään, niin kopteri hakea pois!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


bussimatkalainen kirjoitti:

Kaupasta saa ruokaa,juomaa ja tavaroita maksamatta. Sakkolaput saa jättää maksamatta, ja rahaa saa ilmaiseksi sosiaalihuollosta. Somaliassa elelee ruhtinaaksi kuulemma kun Suomessa aikansa kerää rahaa eri tavoin

Näin jutteli somali suomalaiselle bussissa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu