Lue tämä blogi ja mieti, missä tasa-arvossa on oikeasti suomessa parannettavaa. Itse naisena sanon ihan suoraan, että naisten ja miesten välinen tasa-arvo täällä kyllä toteutuu verrattain hyvin, etenkin kun vertaa siihen kehitykseen mikä on huimassa vauhdissa tulokuiluineen, rikkaat-köyhät asetelmillaan, luokka-jaoillaan ja muulla sonnalla, mitä tämä "vapaa markkinatalous" meitä kohti kuljettaa. Kun yksi ei maksa, muut maksaa enemmän ja meillä kun tietty osa vain kahmii eikä maksa, tavalliset pulliaiset, kaikki keskituloisista "alaspäin" maksavat sitten senkin edestä. Köyhät myös. Tervetuloa pahoinvointi Suomeen. (Äänestä. Muutosta. Ei enää yhtään suurta (etenkään kokoomusta tai keskustaa), ne puukottaa omiaankin!!!)
Esimerki siitä, kuka täällä aiheuttaa ja mitä, hyvin kirjoitettu.
http://blogit.iltalehti.fi/jarmo-korhonen/2011/02/25/bjorn-wahlroos-elakkeelle/
Esimerki siitä, kuka täällä aiheuttaa ja mitä, hyvin kirjoitettu.
http://blogit.iltalehti.fi/jarmo-korhonen/2011/02/25/bjorn-wahlroos-elakkeelle/
Vastaukset 4
Vanhimmat
Esim. yksinhuoltajuuden/avioerojen voimakas tukeminen saa pelkkää vahinkoa aikaan.
Kuitenkaan ei olisi valmis poistamaan täysin turhia lapsilisiä rikkailta tai tarpeettomia maataloustukiaisia, kun itse suurin edunsaaja.
Helvetin ahnehan se on, mikään ei riitä.
puolta pitää. Katainen osaa ,viedä viimeisetkin rovot köyhiltä. Kyllä keskustakin,kenen armoilla ollaan kaikki vaalien alla hyvää lupaa,. luottaisin Heinäluomaan, mut en uskalla vielä tietää ketä äänestän,.--???
ja koko jutulla tietenkin Wahlroosia, ettei tule väärin käsitystä.
Heinäluoma puhuu usein asiaa, mutta sdp on pettänyt niin usein, että ainakin minä äänestän persuja.
Kuka nainen haluaa neitimäisen miehen? Tasa-arvo on sitä kun mies käyttää meikkiä ja nainen ajaa traktoria, huora!