Aspartaamin käyttö

Terveys lautasella ohjelmassa oli tietoa ja tässä linkissä vielä selvemmin.

http://www.aitoterveys.fi/Aspartaami.php

Joskus ollut täälläkin juttua, silloin en vielä vakuuttunut, mutta nyt en epäile.
2219
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kemiallinen makeutusaine aspartaami on nykyään lähes jokaisessa mehu- tai limonaadin makeutusaineena,ja mikä oudointa on tietää se asia mistä se on alunperin kehitetty.Nimittäin aspartaami on kehitettty tuholaismyrkystä,koska sen tekeminen on niin edullista verrattuna tavalliseen sokeriin.

Äänestä

Kaikki keinotekoiset ja luonnottomat kemikaalit ovat perseestä.
ÄLÄ SUOSI ÄLÄ KÄYTÄ.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


loppui nyt kirjoitti:

Terveys lautasella ohjelmassa oli tietoa ja tässä linkissä vielä selvemmin.

http://www.aitoterveys.fi/Aspartaami.php

Joskus ollut täälläkin juttua, silloin en vielä vakuuttunut, mutta nyt en epäile.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu